bazarnews

کد خبر: ۷۰۸۰۳
تاریخ انتشار: ۰۷ خرداد ۱۳۹۹ - ۰۸:۵۴
محمد اسلامی در واکنش به افزایش متوسط قیمت هر مترمربع مسکن در تهران به ۱۷ میلیون تومان گفت: بازار مسکن تابع عرضه و تقاضا نیست.

گروه راه و مسکن بازارنیوز: محمد اسلامی به فاصله چند روز پس از انتشار گزارش دفتر اقتصاد مسکن وزارت راه و شهرسازی در خصوص عبور متوسط قیمت مسکن تهران از 17 میلیون تومان، اظهار کرد: هموطنانی که نیازمند خانه هستند و استطاعت خرید این خانه‌ها را ندارند، به هیچ عنوان نگران نباشند. در سامانه طرح اقدام ملی دست همه را باز گذاشتیم تا هرکسی خواست ثبت‌نام کند و هیچکس جا نماند. تقریبا نیمی از کسانی که ثبت‌نام کردند مالک بودند و از امتیاز قبلا استفاده کرده‌اند.

وی با بیان "ما جامعه هدف خودمان را شناخته‌ایم و همه کار برای آن‌ها انجام می‌دهیم تا صاحبخانه شوند"، تصریح کرد: بازار مسکن تابع عرضه و تقاضا نیست و اتفاقی که برای سایر کالاها می افتد متاثر از شرایط اقتصادی کشور است. این‌که برای نگرانی از افت ارزش پول ملی به دنبال این هستند تا سرمایه خودشان را تبدیل به کالا کنند. به همین خاطر و به صورت خود به خود این تغییر قیمت‌ها توسط صاحبان کالا انجام گرفته و این افزایش قیمت متاثر از بخش مسکن نیست. مهم برای ما جامعه هدف است که شناسایی شده‌اند و برای آن‌ها برنامه اجرایی داریم.

وزیر راه و شهرسازی با اشاره به ثبت‌نام 1.6 میلیون نفر در طرح ملی مسکن برای دریافت 400 هزار واحد افزود:‌ در طرح ملی مسکن به صورت پیامکی و از طریق سامانه 1.6 میلیون نفر ثبت‌نام کرده‌اند که در بخش اول 230 هزار نفر پالایش شدند، در بخش دوم هم کار در حال پالایش بوده و ثبت‌نام کنندگان پیامکی‌ باید اطلاعات خود را کامل کنند.

اسلامی همچنین وعده انجام پالایش ثبت‌نام کنندگان طرح ملی مسکن را در ماه جاری (خرداد99) و تعیین تکلیف آنها داد.

نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: