bazarnews

کد خبر: ۷۰۹۳۲
تاریخ انتشار: ۱۰ خرداد ۱۳۹۹ - ۰۹:۵۶
با همکاری وزارت امور اقتصادی و دارایی، اتاق بازرگانی تهران و سایر نهاده‌ها سازمان‌های دولتی دخیل، «پنجره واحد فیزیکی شروع کسب و کار» در اتاق بازرگانی تهران به طور رسمی راه‌اندازی می‌شود.

گروه کار و تعاون بازارنیوز: با همکاری وزارت امور اقتصادی و دارایی، اتاق بازرگانی تهران و سایر نهادها و سازمان‌های دولتی دخیل، «پنجره واحد فیزیکی شروع کسب‌وکار» از امروز  دهم خرداد ماه ۹۹ در اتاق بازرگانی تهران  به طور رسمی راه‌اندازی می‌شود.

تلاش برای بهبود وضعیت کسب‌وکار در کشور از سال‌ها قبل جزو مطالبات اصلی بخش خصوصی بوده و در این راستا همواره تلاش کرده است تا با ارائه پیشنهادات کاربردی و نقدهای سازنده به سیاستگذار نشان دهد که چگونه می‌توان فضای کسب‌وکار را در مسیر بهبود قرار داد و شرایط را برای فعالان اقتصادی و سرمایه‌گذاران تسهیل کرد.

وضعیت نامطلوب اقتصاد ایران در ارزیابی‌های بین‌المللی مانند گزارش انجام کسب‌وکار بانک جهانی نیز باعث شد تا سیاستگذار بیش از قبل نسبت به ضرورت برداشتن موانع و تسهیل شرایط به‌ویژه در مولفه شروع کسب‌وکار آگاه شود و به فکر اندیشیدن تدابیری برای این کار باشد.

اگرچه اقداماتی چون تدوین و تصویب قانون بهبود مستمر فضای کسب‌وکار در اوایل دهه ۱۳۹۰ انجام گرفت تا عدم اجرایی شدن بخش عمده‌ای از این قانون خود به مشکل دیگری تبدیل شد. در نهایت مجدد تلاش‌های بخش خصوصی و همراهی دولت، به‌ویژه وزارت امور اقتصادی و دارایی و سازمان‌های ذیربط و دخیل در صدور مجوز برای کسب‌وکار به یک نتیجه عملی رسید: «راه‌اندازی پنجره واحد فیزیکی شروع کسب‌وکار»

حالا این پنجره در اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران مهیا شده است و از امروز شنبه دهم خرداد ماه ۱۳۹۹ با حضور جمعی از مقامات بخش خصوصی و دولت از جمله وزیر اقتصاد، رئیس اتاق تهران، رئیس گروه بررسی‌های اقتصادی دفتر مقام معظم رهبری، روسای سازمان‌های تامین اجتماعی و ثبت شرکت‌ها، معاونان وزیر اقتصاد و ... به طور رسمی افتتاح می‌شود.

این مراسم که با توجه به تداوم خطر همه‌گیری کرونا با رعایت اصول بهداشتی و حفظ فاصله‌گذاری اجتماعی انجام می‌شود به طور کامل و به صورت زنده از طریق سایت اتاق بازرگانی تهران و حساب رسمی اینستاگرام اتاق تهران پخش می‌شود.

نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: