bazarnews

کد خبر: ۷۱۲۹
تاریخ انتشار: ۱۹ مهر ۱۳۹۵ - ۱۴:۲۳
به دنبال انتشار گزارش آتش‌ گرفتن گوشی‌های تعویضی، تولید تلفن هوشمند گلکسی نوت ۷ متوقف شد.
بازار نیوز - اپراتورهای آمریکایی و استرالیایی فروش یا تعویض گوشی‌های گلکسی نوت ۷  را در پی آتش گرفتن یک گوشی تعویض شده که هفته گذشته تخلیه اضطراری یک هواپیمای مسافربری در آمریکا را بدنبال داشت، متوقف کرده‌اند.

آتش گرفتن این گوشی‌ها که قرار بود جایگزین گوشی‌هایی شوند که پیش از این به دلیل مشکل باتری در خطر داغی بیش از حد و انفجار بودند، برای بزرگ‌ترین سازنده تلفن هوشمند جهان یک فاجعه محسوب می‌شود و نشان می‌دهد این شرکت در حل این مشکل که به شهرت برندش لطمه زده و ممکن است احیای روند کسب‌وکار تلفن همراه این شرکت را از مسیر خارج کند، شکست خورده است.

به گفته یک کارشناس استراتژی برند، اگر فروش گلکسی نوت ۷ ادامه پیدا کند، بزرگ‌ترین ضربه را به شهرت برند سامسونگ خواهد زد. سامسونگ باید فروش نوت ۷ را متوقف کرده و ایمنی مشتریانش را بر هر اولویت دیگرس تقدم دهد.

سامسونگ درباره‌ خبر توقف تولید اظهارنظر نکرد و منابع آگاه درباره اینکه آیا مشکل مذکور شناسایی شده یا چه زمانی تولید متوقف شده است، توضیح ندادند.

سامسونگ به رویترز اعلام کرده است سرگرم تحقیقات درباره گزارش‌هایی درباره داغی بیش از حد بوده و تدابیری که مطابق با کمیسیون ایمنی محصولات مصرفی آمریکا است را اتخاذ خواهد کرد.

سامسونگ در دوم سپتامبر برای ۲.۵ میلیون دستگاه گوشی گلکسی نوت ۷ به دلیل باتری‌های معیوبی که باعث شدند بعضی از این گوشی‌ها آتش بگیرند فراخوان داد، اما مشکلات مشابه در گوشی‌های تعویض شده  هم مشاهده شده است.

ارزش سهام سامسونگ که بعد از ریزش اولیه پس از فراخوان بهبود پیدا کرده بود، با انتشار خبر ادامه مشکل گلکسی نوت، ۱.۴ درصد ریزش کرد. سامسونگ مانند بسیاری از سازندگان تلفن همراه از باتریهای یون لیتیومی استفاده می کنند که وزن سبک و شارژ طولانی‌تری دارند. این شرکت بزرگترین سازنده تلفن هوشمند جهان از نظر سهم بازار است و پس از آن اپل و هواوی قرار دارند.

شرکت‌های هواپیمایی و مقامات فرودگاه از مسافران درخواست کرده‌اند استفاده از این گوشی را در داخل هواپیما متوقف کنند.

فرودگاه بین‌الملل هنگ‌کنگ به مسافران توصیه کرده است گوشی‌های گلکسی نوت ۷ را در داخل هواپیما روشن یا شارژ نکنند یا این گوشی‌ها را با احتیاط در داخل جامه دان خود قرار دهند.

سنگاپور ایرلاینز هم روشن کردن و شارژ گلکسی نوت ۷ را در همه پروازهایش ممنوع کرده است. آژانس دولتی کره جنوبی اعلام کرده گزارش‌های آتش‌ گرفتن گوشی‌ها را رصد می‌کند و گوشی‌های فراخوان شده نباید در داخل هواپیما مورد استفاده قرار گرفته یا شارژ شوند.

شرکت AT&T که دومین اپراتور تلفن همراه بزرگ آمریکاست، اعلام کرد عرضه گوشی‌های جدید برای تعویض گوشی‌های معیوب گلکسی نوت ۷ را متوقف خواهد کرد و به مشترکانش اجازه می‌دهد گوشی نوت ۷ را با یک مدل دیگر سامسونگ یا سایر مدل‌های مورد نظرشان تعویض کنند.

شرکت تی موبایل آمریکا هم اعلام کرد فروش مدل جدید نوت ۷ و همچنین تعویض آن را تا زمان کامل شدن تحقیقات سامسونگ به طور موقت متوقف می‌کند.

شرکت تلسترا که بزرگ‌ترین شرکت تلفن همراه استرالیاست، اعلام کرد تامین گلکسی نوت ۷ برای عرضه به مشترکانش را متوقف کرده است در حالیکه سایر اپراتورهای استرالیایی اعلام کرده‌اند فروش گوشی‌های جدید نوت ۷ را متوقف کرده اند.

براساس گزارش رویترز، شرکتهای SK Telecom و KT Corp که بزرگترین اپراتورهای کره جنوبی هستند، اعلام کردند وضعیت را رصد می‌کنند.
ایسنا
انفجارهای مکرر؛ تولید گلکسی نوت ۷ را متوقف کرد!
خبرهای مرتبط
نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: