bazarnews

کد خبر: ۷۱۷۲۲
تاریخ انتشار: ۲۷ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۱:۱۷
رئیس کارگروه ماینینگ انجمن بلاکچین ایران در گفتگو با بازارنیوز:
شرفی گفت: به هیچ عنوان استخراج بیت کوین قابل سرمایه گذاری نیست. خرید و فروش و نگهداری بیت کوین هم بحث دیگری دارد، ولی در صنعت بیت کوین به هیچ عنوان بازدهی نداریم.
گروه بورس، بانک و بیمه بازارنیوز: محمدرضا شرفی، رئیس کارگروه ماینینگ انجمن بلاکچین ایران، گفت: با این قیمت مصوب برای مصرف برق به هیچ عنوان استخراج بیت کوین به صرفه نیست. برخی‌ها در حد وسیع در حال استخراج هستند که باید حتما شفاف سازی شود که این‌ها با چه تعرفه‌ای عملیات استخراج انجام می‌دهند. وقتی صرفه اقتصادی نباشد، فعالیت صنعتی عقلانی نیست، بنابراین قطعا مشکلی وجود دارد که طبیعتا باید به تعرفه برق آن‌ها شک کرد. از این مراکز در کشور کم نیست.

وی افزود: به نظر من مسئولین بیت کوین را برای عده‌ای خاص برای مصارف خاص در کشور قانونی کردند؛ دلیلش هم این است که در این شرایط موجود، فعالیت برای مردم به هیچ عنوان بازدهی ندارد. چرا وقتی فعالیتی بازدهی ندارد، قانونی کردند؟

شرفی ادامه داد: به هیچ عنوان استخراج بیت کوین قابل سرمایه گذاری نیست. خرید و فروش و نگهداری بیت کوین هم بحث دیگری دارد، ولی در صنعت بیت کوین به هیچ عنوان بازدهی نداریم. البته ما پیشنهاداتی برای بالا بردن بازدهی آن ارائه دادیم، ولی در کل تصمیمی در این زمینه وجود ندارد.

شایان ذکر است، شرفی در گفتگویی اعلام کرده بود بر اساس اعلام مصوبه هیئت دولت تعرفه برق برای استخراج ارز دیجیتال برای ۸ ماه سال هر کیلووات ۵۰۰ تومان و برای ماه‌های خرداد تا تابستان حدود ۲ هزار تومان برای هر کیلووات قیمت گذاری شده است.
نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: