bazarnews

کد خبر: ۷۱۹۸۲
تاریخ انتشار: ۰۱ تير ۱۳۹۹ - ۱۳:۵۲
دبیر انجمن صنفی کارفرمایان صنعت سیمان با بیان اینکه درخواست افزایش ۶۳ درصدی قیمت سیمان به وزارت صمت ارسال شده است، گفت: از سال گذشته درخواست ارسال شده، اما هنوز به نتیجه نرسیده است.

تلاش سیمانی‌ها برای افزایش ۶۳ درصدی قیمت

افزایش ۶۳ درصدی قیمت سیمان در انتظار تایید وزارت صمت مه فعالیت و سرپا ماندن کارخانه ها، خواستار افزایش ۶۳ درصدی قیمت‌ها هستند.
دبیر انجمن صنفی کارفرمایان صنعت سیمان با بیان اینکه درخواست افزایش قیمت به وزارت صمت ارسال شده است افزود: از اسفندماه سال گذشته درخواست از سوی انجمن ارسال شده، اما هنوز به نتیجه خاصی نرسیده است.
وی با بیان اینکه در سال گذشته ۳۷ درصد افزایش قیمت داشت، گفت: هزینه‌های تولید بسیار افزایش یافته و این درخواست فقط برای سرپا نگه داشتن کارخانه‌ها است.

شیخان تصریح کرد: هزینه حمل و نقل، مواد اولیه و دستمزد افزایش یافته و روی قیمت تمام شده اثر گذاشته است.

وی بیان کرد: قیمت مابقی مصالح بخش ساختمان افزایش یافته، به عنوان نمونه قیمت شن و ماسه ۴۰ درصد گران شده، اما سیمان تغییر قیمتی نداشته است.

دبیر انجمن صنفی کارفرمایان صنعت سیمان درباره تاثیر افزایش قیمت بر بازار تقاضا، خاطرنشان کرد: در حال حاضر در بازار برخی از فروشندگان و واسطه‌ها از عرضه سیمان خودداری می‌کنند تا در آینده با قیمت بالاتر آن را عرضه کنند که این موضوع نشان از کشش بازار است.

وی گفت: با توجه به عدم عرضه سیمان از سوی برخی از فروشندگان، به کارخانه‌های تولیدی اعلام شد تا به صورت مستقیم به مصرف کنندگان با نرخ مصوب سیمان عرضه کنند تا جلوی سودجویی گرفته شود.

شیخان تاکید کرد: قیمت هر پاکت سیمان ۵۰ کیلوگرمی درب کارخانه ۱۰ هزار تومان است، اما در بازار با قیمت گرانتر از نرخ واقعی عرضه می‌شود.

دبیر انجمن صنفی کارفرمایان صنعت سیمان افزود: بیشتر کارخانه‌های سیمان در مناطق محروم وجود دارند و نقش مهمی در اشتغال این مناطق ایفا می‌کنند و باید بستر فعالیت آن‌ها مهیا باشد.

میزان/
 

 

نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: