bazarnews

کد خبر: ۷۲۶۳۳
تاریخ انتشار: ۱۲ تير ۱۳۹۹ - ۱۲:۲۵
وزیر نیرو گفت: در کشور ما ۹۹ درصد جمعیت شهری به آب پایدار دسترسی دارند و این میزان در روستا‌ها ۸۲ درصد است.

99 درصد جمعیت شهری به آب پایدار دسترسی دارند

10 پروژه از طرح ‌های ملی وزارت نیرو در استان ‌های فارس و کرمانشاه صبح امروز توسط حجت‌الاسلام حسن روحانی رئیس‌جمهور از طریق ارتباط مجازی و ویدیو کنفرانسی به بهره‌ برداری رسید.

رضا اردکانیان وزیر نیرو درباره این پروژه‌ها اظهار داشت: امروز 10 پروژه در استان‌های فارس و کرمانشاه افتتاح می‌شود و از مهمترین این پروژه‌ها، آبرسانی به کلانشهر شیراز است که سال گذشته و در تابستان به شرایط جیره‌بندی آب در این شهر هم رسیده بودیم ولی با همراهی و صرفه‌جویی مردم، این شرایط را پشت سر گذاشتیم و مشکلات جمعیت قابل توجهی با افتتاح امروز رفع می‌شود.

وی افزود: شرایط کشور ما در موضوع آب نسبت به متوسط جهانی و در منطقه خوب است. امروز 15 درصد جمعیت شهری دنیا هنوز به آب پایدار دسترسی ندارند و میزان این دسترسی در جمعیت روستایی 37 درصد هستد؛ در کشور ما 99 درصد جمعیت شهری به آب پایدار دسترسی دارند و این میزان در روستاها 82 درصد است.

وزیر نیرو ادامه داد: جمعیت شهری ما همپای کشورهای توسعه‌ یافته در زمینه شبکه‌های آب برای شرب و بهداشت است.

اردکانیان بیان کرد: امروز علاوه بر این افتتاح در شهر شیراز که شامل تصفیه‌خانه بزرگی است که سی و هفتمین تصفیه‌خانه‌ای است که در این دولت به افتتاح می‌رسد و تا پایان دولت به افتتاح پنجاه و دومین تصفیه‌خانه می‌رسیم و در این 8 سال کمتر از هر دو ماه یک تصفیه‌خانه داشته‌ایم.

وی هم‌چنین گفت: سد مخزنی «شرفشاه» در استان کرمانشاه چهل و سومین سدی است که در دولت تدبیر و امید به بهره‌برداری می‌رسد و ما با این افتتاح به عدد 187 سد مخزنی در کشور می‌رسیم. تقریبا در هر 50 روز یک سد مخزنی در این دولت به ثمر رسیده است.

موج/

نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: