bazarnews

کد خبر: ۷۲۸۲۳
تاریخ انتشار: ۱۶ تير ۱۳۹۹ - ۱۵:۰۹
رئیس سازمان نهضت سوادآموزی در آیین تکریم و معارفه مدیرکل آموزش‌وپرورش استان گیلان از جذب ۲۰ هزار فارغ‌التحصیل دانشگاه فرهنگیان در مدارس در سال تحصیلی آینده خبر داد.

شاپور محمدزاده در مراسم تکریم و معارفه مدیرکل آموزش‌وپرورش استان گیلان با اشاره به مأموریت‌های متنوع بزرگ‌ترین دستگاه تعلیم و تربیت در تعالی آموزشی کشور اظهار کرد: برنامه‌های آموزش‌وپرورش استان گیلان در راستای سیاست‌های ابلاغی مقام معظم رهبری، نقشه سند تحول بنیادین و همچنین برنامه‌های وزیر آموزش‌وپرورش در زمان اخذ رأی اعتماد زمینه ‌ساز تحول شگرف در نظام فرهنگی و آموزشی است.

رئیس سازمان نهضت سوادآموزی با اشاره به کمبود نیروی انسانی در آموزش‌وپرورش خاطرنشان کرد: در سال تحصیلی آینده ۲۰ هزار فارغ‌التحصیل دانشگاه فرهنگیان در مدارس کشور جذب می‌شوند و همچنین ۲۵ هزار و۳۰۰ نفر از همکاران فرهنگی تبدیل وضعیت خواهند شد.

رئیس سازمان نهضت سوادآموزی با اشاره به رقم ۲ میلیون و۷۰۰ هزار بی‌سواد در گروه سنی۱۰تا۴۹ سال در سرشماری سال ۹۵ گفت: با برنامه‌ریزی‌ها و اقدامات صورت گرفته این رقم به کمتر از یک ‌میلیون بی‌سواد در سال ۹۸ کاهش ‌یافته است.

وی با تأکید براینکه شبکه شاد در استان گیلان باید جدی گرفته شود، اظهار کرد: شروع سال تحصیلی جدید از ۱۵ شهریور اعلام‌ شده است. حتی استان‌ها با وضعیت بهتر نیز می‌توانند ۲هفته زودتر واحدهای آموزشی را بازگشایی کنند.

 محمدزاده در پایان با اشاره به ویژگی‌های مدیرکل جدید آموزش‌وپرورش گیلان اظهار داشت: تجربه و تعامل بالای وی در استفاده از ظرفیت‌های مختلف، آینده خوبی را برای آموزش‌وپرورش استان نوید می‌دهد.

ایلنا/

نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: