bazarnews

کد خبر: ۷۳۲۲۷
تاریخ انتشار: ۲۴ تير ۱۳۹۹ - ۱۴:۱۳
در حالی که اغلب نماد‌های بورسی و فرابورسی ریزش را تجربه کردند باز هم شاخص کل بورس به لطف رشد نماد‌های شاخص ساز، ۱۹ هزار واحد صعود کرد.
امروز شاخص کل بورس با ۱.۰۶ درصد رشد معادل ۱۹۴۲۳ پله صعود را تجربه کرد و به یک میلیون و ۸۴۱ هزار واحد رسید. ریزش قیمت در اغلب نماد‌های بورسی در روز گذشته باعث شد که خریداران با هیجان تا ساعت ۱۰ بازار را دنبال کنند و شاخص کل را تا یک میلیون و ۸۴۶ هزار واحد هم رشد کند.

با این حال افزایش عرضه‌ها باعث شد که در پایان زمان پنجره معاملاتی اصلی بازار یعنی ساعت ۱۲ و نیم شاخص کل به یک میلیون و ۸۳۵ هزار واحد برسد. با این حال باز شدن پنجره معاملات در نماد‌های عرضه اولیه شده تازه و همینطور نماد «شستا» باعث شده تا این لحظه شاخص کل به یک میلیون و ۸۴۱ هزار واحد برسد.

شاخص کل هم وزن، اما همچون روز گذشته سقوط را تجربه کرد. امروز شاخص کل هم وزن با ۱۷۵۹ پله سقوط معادل ۰.۳۶ درصد ریزش را تجربه کرد. شاخص کل هم وزن به خوبی بیان گر نقشه قرمز بازار امروز بود. سبز بودن شاخص کل و ریزش شاخص کل هم وزن بیان گر این موضوع است که اغلب نماد‌های بورسی و فرابورسی در معاملات روز جاری ریزش را تجربه کردند.

امروز ۲۴ تیر ماه در دو بازار بورس و فرابورس در مجموع ۲۷۱  نماد در قیمت‌های مثبت و ۳۴۹ نماد در قیمت‌های منفی معامله شدند. در جریان معاملات بورس امروز ۹ میلیارد و ۶۸۰ میلیون برگه سهم به ارزش ۱۷ هزار و ۶۰۳ میلیارد تومان معامله شد. همچنین ۲ میلیارد و ۵۷۰ میلیون برگه سهم به ارزش ۱۳ هزار و ۷۶۵ میلیارد تومان در فرابورس ایران معامله شد.
در این گزارش نماد‌های موثر بر شاخص کل و نماد‌هایی که بیشترین رشد را امروز تجربه کردند را برایتان لیست کرده‌ایم که در ادامه می‌بینید.
 
شاخص کل بورس امروز ۲۴ تیر/ رشد شاخص در روز ریزش بازار
 
شاخص کل بورس امروز ۲۴ تیر/ رشد شاخص در روز ریزش بازار
نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: