bazarnews

کد خبر: ۷۳۴۰۶
تاریخ انتشار: ۲۹ تير ۱۳۹۹ - ۰۸:۵۳
مرکل:کسب توافق در زمینه اختصاص ۷۵۰ میلیارد یورو کمک مالی به همراهی همه کشور‌های اتحادیه ارتباط دارد.

جلسه‌ سران اتحادیه اروپا پس از ساعت‌ها  به پایان رسید. این نخستین جلسه غیرمجازی رهبران کشورهای عضو اتحادیه اروپا پس از شیوع کرونا بود. قرار است گفت‌وگوها بر سر میزان و نحوه کمک‌های کرونا ادامه یابد.

به گزارش عصر ایران به نقل از دویچه‌وله، اهمیت جلسه ناظر بر کمک‌های مالی مربوط به بحران کرونا به حدی بود که امکان برگزاری آنلاین و مجازی آن وجود نداشت. همه رهبران و سران کشورهای عضو اتحادیه اروپا برای دست‌یابی به یک توافق بر سر میزان و نحوه ارائه کمک‌های مالی راهی بروکسل شده بودند. این نخستین همایش عالی غیرمجازی رهبران و سران کشورهای عضو اتحادیه اروپا پس از زمان شیوع بحران کرونا بود.

در طول جلسه ۱۳ ساعته، رهبران و سران کشورهای عضو در نشست‌های عمومی و همچنین در گفت‌وگوهای دو و یا چند جانبه، به مسائل مربوط به اختصاص بودجه‌ای معادل ۷۵۰ میلیارد یورویی برای حل بحران کرونا پراختند.

 مرکل در این نشست تاکید کرد که کسب توافق در زمینه اختصاص ۷۵۰ میلیارد یورو کمک مالی به آمادگی و همراهی همه کشورهای عضو این اتحادیه ارتباط دارد. او گفت که هدف از این توافق این است که گامی به سود اروپا و مردم اروپا برداشته شود.

بسته کمک‌های مالی پیش‌بینی شده عمدتا به سود کشورهای جنوب اروپا تمام می‌شود. کشورهایی که در اثر شیوع ویروس کرونا از منظر اقتصادی متحمل ضرر و زیان زیادی شده‌اند. از آن جمله می‌توان به دو کشور اسپانیا و ایتالیا اشاره کرد.

جوزپه کونته، نخست‌وزیر ایتالیا گفته است: ما به یک راه حل سریع در رابطه با کرونا نیاز داریم. او نیز همچون آنگلا مرکل بر این باور است که دست‌یابی به یک توافق سریع به سود همه کشورهای عضو اتحادیه اروپا است.

خوش و بش آرنجی سران اروپا

مرکل با ماسک در جلسه سران اروپا

نشست سران اروپا

سران اروپا ماسک

جلسه سران اروپا

مشرق/

نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: