bazarnews

کد خبر: ۷۳۴۱۶
تاریخ انتشار: ۲۹ تير ۱۳۹۹ - ۱۱:۵۳
سخنگوی وزارت بهداشت، از تشدید بازرسی‌های بهداشتی از مراکز تهیه، توزیع، عرضه و فروش مواد غذایی، اماکن عمومی و واحد‌های کارگاهی خبر داد.

سیما سادات لاری، گفت: تا ۲۷ تیر ۹۹، ۵۰ هزار و ۲۳۸ بازرسی مشترک با سایر دستگاه ها انجام شده و ۸ هزار و ۱۴۶ واحد متخلف پس اخطار، پلمب شده اند.
وی ادامه داد: در استان تهران نیز ضمن تشدید بازرسی های بهداشتی، هزار و ۲۶۵ مورد بازرسی مشترک با سایر دستگاه ها انجام و ۴۸۱ واحد متخلف پس از اخطار، پلمپ شده اند.
لاری افزود: برخی از این اماکن پلمب شده در سطح کشور، مانند باشگاه های ورزشی، کارگزاری بورس به دلیل تجمع، بازار روز میوه فروشی، پمپ بنزین، دفتر پیشخوان، مجتمع تجاری و موارد دیگری بوده که پلمب شده است.
وی گفت: انتظار ما از مردم، اصناف و اماکن مختلف در شرایط فعلی شیوع ویروس کرونا، رعایت حداکثری پروتکل های بهداشتی، اجرای فاصله گذاری فیزیکی و استفاده از ماسک در مکان های سرپوشیده است و اگر مردم این اصول سه گانه را رعایت کنند، می توانیم تا حد زیادی ویروس کرونا را کنترل کنیم و از شیوع گسترده آن در جامعه پیشگیری کنیم.
سخنگوی وزارت بهداشت، تصریح کرد: بیماری کووید ۱۹ فعلا هیچ واکسنی در جهان ندارد و تنها قدرت واحد در برابر آن، پذیرفتن مسئولیت اجتماعی و رعایت بهداشت است.

نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: