bazarnews

کد خبر: ۷۳۶۷۱
تاریخ انتشار: ۰۲ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۲:۴۲
استاندار خراسان شمالی گفت: موانع سرمایه‌گذار باید برداشته شود، نباید بی‌خیالی بود، چرا کار سرمایه‌گذار را تعیین تکلیف نمی‌کنید این در حالی است که مدیران باید مشکلات سرمایه‌گذاران را تعیین تکلیف کنند.

محمدعلی شجاعی پیش از ظهر امروز در نشست مشکلات اقتصادی و عمرانی شهرستان اسفراین که در منطقه بام و صفی‌آباد برگزار شد، اظهار کرد: هدف از سفر به بخش بام و صفی‌آباد شهرستان اسفراین دیدار با مردم و مسئولان این شهرستان است و اینکه علاوه بر این دیدار ماحصل این سفر را هم مورد رصد و پیگیری قرار دهیم.

وی افزود: مدافع سرمایه‌گذاران بخش خصوصی هستیم چون اعتقادداریم که سرمایه‌گذار نباید از شهری که تصمیم به سرمایه‌گذاری گرفته خارج شود بلکه باید شرایط حضور سرمایه‌گذار را به بهترین شکل ممکن فراهم کرد.

استاندار خراسان شمالی ادامه داد: رفع مشکلات سرمایه‌گذاران بخش خصوصی وظیفه تمام مدیران است و مشکلات آنان را به خاطر مردم حل خواهیم کرد.

وی خاطرنشان کرد: چاره‌ای جز توسعه سرمایه‌گذاری نداریم پس شاهد اشک‌های سرمایه‌گذار نباشیم بلکه باید به تعداد سرمایه‌گذاران ما افزوده شود.

شجاعی افزود: موانع سرمایه‌گذار باید برداشته شود، نباید بی‌خیالی بود، چرا کار سرمایه‌گذار را  تعیین تکلیف نمی‌کنید این در حالی است که مدیران باید مشکلات سرمایه‌گذاران را تعیین تکلیف کنند.

وی ادامه داد: یکی از ضعف‌های استان نداشتن صنایع پایین دستی مربوط به صنایع بزرگ است لذا پیوست این سفر باید این باشد که موانع برداشته شود.

استاندار خراسان شمالی تصریح کرد: یکی دیگر از ضعف‌های استان این است که کم‌لطفی صنایع بزرگ موجب شده تا نیازمندی خدمات خارج از استان تأمین شود.

وی افزود: مصوبات بخش خصوصی در سطح ملی را پیگیری خواهم کرد و مصوبات بخش استانی را باید مدیران و بخش دولتی توسط سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی انجام شود.

شجاعی ادامه داد: بررسی معضلات بخش خصوصی شهرستان اسفراین نقش بسزایی در تأمین نداشته های بسیاری در استان و حتی کشور دارد.

وی تصریح کرد: کار دولت ایجاد معیشت و اشتغال نیست بلکه باید زیرساخت‌ها و امنیت را فراهم کند هرچند دولت خدمات بسیاری را عرضه کرده اما باید از داشته‌های خود بهترین استفاده را برد.

استاندار خراسان شمالی گفت: کار مدیران اجرای برنامه‌های دولت است و این در حالی است که خروجی آن باید برای مردم قابل‌لمس باشد زیرا کار مدیر به تعداد جلسات و ساعت‌های بازدید نیست.

وی در انتها گفت: تنها تعهد برای یک مدیر کفایت نمی‌کند اگر دلسوزی، اقتدار و دانایی اضافه نشود بدرد مردم نخواهد خورد و بازرسی استانداری موظف است تا قبل از هر سفر شهرستانی یک تیم کارشناسی جهت حل میدانی مشکلات معرفی کند زیرا ماحصل سفرهای شهرستانی ما باید جمع‌آوری مشکلات مردم و حل آنان باشد.

نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: