bazarnews

کد خبر: ۷۳۶۸۲
تاریخ انتشار: ۰۲ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۳:۳۳
رئیس اداره عملیات ویژه شرکت ملی حفاری ایران از انجام 6 هزار و 135 متر حفاری جهت‌دار در مناطق نفت‌خیز خشکی و دریایی کشور از سوی این شرکت در چهار ماه نخست امسال خبر داد.

 قربانعلی کاظمی گفت: این میزان حفاری روی 17 حلقه چاه به تفکیک دو حلقه افقی، هشت حلقه جهت‌دار، دو حلقه عبور از مانده حفاری و پنج چاه عمودی با موتور درون چاهی محقق شده است.
وی افزود: انجام دو عملیات مغزه‌گیری با بازیافت 373 متر مغزه و یک عملیات کنار گذر با ابزار ویپ استاک بخش دیگری از فعالیت این واحد تخصصی زیر مجموعه مدیریت خدمات ویژه شرکت به شمار می‌آید.
کاظمی با اشاره به شاخص‌های عملکردی مهم در این اداره تصریح کرد: افزایش سهم بازار حفاری جهت‌دار به نحوی که میزان سهم از 35 به 42 درصد افزایش یافته است و پیگیری مستمر ساخت قطعات و تجهیزات از جمله قطعات کاربردی ابزار مغزه‌گیری از موارد مهم و تأثیرگذار در این مدت است.
رئیس اداره عملیات ویژه شرکت ملی حفاری ایران اظهار کرد: نگاه خاص به روش‌های نوین، کنترل هزینه از جمله شیوه مهندسی هزینه خدمات تمام شده حفاری جهت‌دار، مغزه‌گیری و کنار گذر از موارد با اهمیتی است که تعریف و دنبال می‌شود.
وی گفت: این بخش هم‌اکنون ارائه خدمات مورد نیاز پروژه‌های کلید در دست EPC و EPD از جمله پروژه‌های 10+20 حلقه چاه در میدان نفتی آزادگان جنوبی، نفت‌شهر، دارخوین و هشت حلقه چاه اکتشافی در مناطق مختلف را در دست اجرا دارد.

برچسب ها: نفت ، گاز ، چاه نفت
نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: