bazarnews

کد خبر: ۷۳۷۲۲
تاریخ انتشار: ۰۳ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۶:۳۲
سرنشین لبنانی هواپیمای ماهان گفت: نمی‌دانم دلیل اصلی پیدا شدن سر و کله جنگنده چه بود فقط می‌دانم خلبان یک قهرمان بود که الحمدالله هواپیما را هدایت کرد.

شب گذشته مسافران پرواز ۱۱۵۲ هواپیمایی ماهان، به دلیل تعرض هوایی جنگنده‌های هوایی آمریکا لحظات سخت و نفس گیری را در پرواز تجربه کردند. آمریکایی‌ها هنوز توضیح مشخصی درباره این اقدام ضد حقوق بشری خود نداده‌اند و بدون شک جزئیات بیشتر بر اساس انتشار گفت و گوی صورت گرفته بین خلبان ایرانی پرواز مسافربری و جنگنده‌های متعرض مشخص خواهد شد، اما چیزی که بدون تردید از همین حالا مشخص می‌باشد این است که بار دیگر ماجراجویی‌های غیر قانونی و غیر انسانی آمریکا جان تعدادی غیر نظامی را در معرض خطر قرار داد و آسیب‌های روحی و جسمی متععدی وارد ساخت.

روایت مسافر هواپیمای ماهان: مرگ را به چشم دیدیم +عکس

مسافر لبنانی در سفر اخیر به تهران در باغ کتاب

کمیل حمادی یکی از سرنشینان لبنانی این پرواز در گفتگو با مهر این لحظات را این چنین توصیف می‌کند: «امروز برای اولین بار معنی عبارت: "خدا رو شکر خوبم" را درک کردم و این کلمه را از عمق قلبم بر زبان آوردم. امروز تمام کسانی که در آن هواپیما بودند مرگ را به چشم خود دیدند. تا امروز این‌طور برایم ملموس نبود که همه ما خواهیم مرد. در اولین لحظات احساس می‌کردم خواب می‌بینم. از صندلی‌ام کنده شده و با شدت به سقف هواپیما برخورد کردم. پیر و جوان، حتی بچه‌های کوچک همه در وضعیت من و معلق بین زمین و آسمان بودند. هنوز صدای فریادهایشان در گوشم هست. شنیدیم که برای در امان ماندن از هواپیمای جنگی که احتمال برخوردش با ما وجود داشت خلبان باید ارتفاع هواپیما را کم و زیاد کند. نمی‌دانم دلیل اصلی پیدا شدن سر و کله جنگنده چه بود فقط می‌دانم خلبان یک قهرمان بود که الحمدالله هواپیما را هدایت کرد. اما لحظاتی که بر ما گذشت لحظاتی طبیعی نبود. صدای گریه‌ها و صوت مناجات‌ها و ندا‌های یا الله هنوز در گوشم می‌پیچد. عمر دست خداست و خدا زندگی دوباره‌ای به ما بخشید.»

 

مهر

نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: