bazarnews

کد خبر: ۷۳۸۲۸
تاریخ انتشار: ۰۵ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۵:۱۷
۱۴ استان و دو کلانشهر در منطقه قرمز و ۵ استان و دو کلانشهر در منطقه زرد نقشه مصرف برق امروز ۵ مرداد ۹۹ قرار گرفتند.

هم اکنون ۱۴ استان شامل خراسان رضوی، خراسان جنوبی، یزد، اصفهان، فارس، چهارمحال و بختیاری، مرکزی، لرستان، قزوین، همدان، کرمانشاه، زنجان، آذربایجان شرقی و آذربایجان غربی و ۲ کلانشهر مشهد و شیراز در منطقه قرمز نقشه مصرف برق قرار گرفته اند.
هموطنان ساکن در مناطق یاد شده، می توانند با کاهش تنها ۱۰ درصدی مصرف برق خود، به وضعیت سبز مصرف بازگشته و امکان بهره مندی همه مردم به ویژه هموطنان ساکن در مناطق جنوبی از برق را که در حال حاضر با گرمای شدیدی روبه رو هستند و نیاز مداوم به استفاده از وسایل خنک کننده دارند، فراهم کنند.
به این منظور رعایت نکات ساده مدیریت مصرفی مانند تنظیم کولر های گازی روی دمای ۲۴ درجه و استفاده از دور کندکولر های آبی در ساعت های گرم روز که به صورت فوری نیز قابل اجراست، می تواند در پیوستن مناطق قرمز به سبز و برخورداری از برق پایدار تاثیربسزایی داشته باشد.
همچنین نقشه برق امروز تا ساعت ۱۲ ظهر، نشانگر آن است که ۵ استان شامل هرمزگان، بوشهر، ایلام، کهگیلویه و بویراحمد و کردستان و ۲ کلانشهر اهواز و اصفهان در منطقه زرد مصرف قرار دارند.
برپایه این گزارش، هموطنان ساکن در این مناطق نیز می توانند تنها با کاهش ۵ درصدی مصرف برق خود، در بازگشت به وضعیت سبز تاثیری فوری داشته باشند.
استفاده نکردن از وسایل پرمصرف مانند ماشین های لباسشویی و ظرفشویی، اتو و جاروبرقی در ساعات اوج مصرف شبکه، از دیگر راهکار های کاهش مصرف برق به شمار می رود.

نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: