bazarnews

کد خبر: ۷۴۰۴۵
تاریخ انتشار: ۰۷ مرداد ۱۳۹۹ - ۲۲:۳۶
پیام محبی گفت: مرکز درمانی یا شخص متخصصی در کشور وجود ندارد که بتواند عمل زیبایی بر روی سگ و حیوانات انجام دهد و ادعای انجام عمل زیبایی بر روی سگ در ایران به کل امکان پذیر نیست.

پیام محبی عضو هیئت مدیره جامعه دامپزشکان ایران در ارتباط با مواردی که روزهای گذشته درباره انجام عمل زیبایی حیوانات در ایران منتشر شده بود، اظهار کرد: اخباری که درباره انجام عملی زیبایی سگ در ایران منشر شده، حقیقت ندارد.

وی گفت: مرکز درمانی یا شخص متخصصی در کشور وجود ندارد که بتوانند عمل زیبایی بر روی سگ و حیوانات انجام دهد و ادعای انجام عمل زیبایی بر روی سگ در ایران به کل امکان پذیر نیست.

عضو هیئت مدیره جامعه دامپزشکان ادامه داد: پوزه سگ قسمتی از دستگاه تنفسی حیوان است و مانند انسان ها خارج از صورت وی قرار نگرفته است که بتوان آن را کوچک کرد یا تعییر شکل داد.

وی اظهار داشت: عمل های جراحی که به طور مثال بر روی فک حیوانات انجام می شود برای زیبایی نیست بلکه برای درمان شکستگی های آنها و اقدامی انسان دوستانه است.

وی افزود: سگ ها و حیوانات نیازی به انجام عملی زیبایی ندارند حتی مردم برخی از سگ ها مانند نژاد بولداگ را به خاطر زشتی آنها خریداری می کنند.

عضو هیئت مدیره جامعه دامپزشکان ایران ادامه داد: تنها عمل زیبایی که توسط برخی از واحدها بر روی سگ انجام شده تغییر حالت شکل گوش سگها است.

وی تصریح کرد: همچنین مطرح شده بود که برخی برای خوش صدایی سگها آنها را عمل هنجره می کنند که این امر نیز حقیقت ندارد بلکه دلیل این عمل توسط برخی از افراد برای از بین بردن سر و صدای آنها و لال کردن و اقدام غیراخلاقی است.

محبی اظهار داشت: انجام هرگونه عمل زیبایی بر روی سگ و حیوانات مورد تایید جامعه دامپزشکان و سازمان دامپزشکی و سازمان جهانی دامپزشکی نیست و عمل هایی مانند عمل هنجره (لال کردن) و تغییر شکل گوش سگها، اقدامی غیر اخلاقی است.

 

 

تسنیم

نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: