bazarnews

کد خبر: ۷۴۲۹۸
تاریخ انتشار: ۱۱ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۰:۳۸
رئیس قوه قضاییه از مدیران عامل بانک‌ها خواست واحد‌های تولیدی تعطیل یا نیمه تعطیلی را که در تملک می‌گیرند، فعال و آن‌ها را وارد چرخه تولید کنند.

حجت الاسلام والمسلمین سید ابراهیم رئیسی که برای بررسی مشکلات و مسائل نظام بانکی، میزبان مدیران عامل ۱۲ بانک دولتی و نیمه دولتی و نماینده بانک های غیردولتی بود، از مدیران بانکی خواست که خودشان پیش از همه در عرصه اصلاح نظام بانکی و پیگیری احقاق حقوق بانک ها پیشگام باشند.
رئیس قوه قضاییه با تقدیر از اقدامات بانک ها در پرداخت تسهیلات به محرومان و نیازمندان و گره گشایی از زندگی مردم به ویژه در ایام شیوع کرونا به آمار بالای متقاضیان دریافت تسهیلات ازدواج اشاره کرده و بر تسریع در پرداخت وام به این زوج های جوان تاکید کرد.
آقای رئیسی با اشاره به ورشکسته نمایی برخی بدهکاران بانکی برای فرار از بازپرداخت تسهیلات، این اقدام را مصداق بارز جرم غیر قابل گذشت دانست و تأکید کرد: نظام بانکی و سیستم قضایی باید با برخورد قاطع با این موضوع، اجازه ندهند گیرندگان تسهیلات که پول ملت را صرف اموری غیر از تعهداتشان کرده اند، از پرداخت دیون خود فرار کنند.
رئیس قوه قضاییه در همین چارچوب بر لزوم تقویت فرایند اعتبارسنجی و نظارت بر هزینه کرد تسهیلات تأکید کرد و گفت: باید سازوکاری طراحی شود که هم به افراد بدحساب از منابع مختلف تسهیلات داده نشود، و هم آن که به محض اطلاع از تخلف فرد از تعهداتش با او برخورد شود.
رئیس قوه قضاییه با تأکید بر لزوم سیاست گذاری صحیح بانک ها برای هدایت منابع به حوزه تولید، از مدیران عامل بانک ها خواست واحد های تولیدی تعطیل یا نیمه تعطیلی را که در تملک می گیرند، فعال و آن ها را وارد چرخه تولید کنند.

برچسب ها: تولید ، بانک ، قوه قضاییه
نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: