bazarnews

کد خبر: ۷۴۳۱۷
تاریخ انتشار: ۱۱ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۴:۰۷
معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: پالایش متقاضیان وام ودیعه از امروز ۱۱ مرداد آغاز شده است و تا قبل از ۲۰ مردادماه به پایان می‌رسد و واجدان شرایط به سیستم بانکی برای دریافت وام ودیعه مسکن معرفی می‌شوند.

محمود محمودزاده معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: موضوع مسکن یک موضوع چندوجهی است و باید از زوایای مختلف مورد بررسی قرار بگیرد.
وی اظهار کرد: کاهش قیمت مسکن به وجوه مختلفی از اقتصاد وابسته است و اینکه تصور شود تنها با افزایش تولید یا وضع مالیات، قیمت ها در بخش مسکن کاهش می یابد، تصوری صحیح نیست و باید از شقوق مختلف به این موضوع رسیدگی شود.
قطعا تولید مسکن، نیاز کشور است
وی با تاکید بر اینکه قطعا تولید مسکن، نیاز کشور است و سیاستگذاری ها بر مبنای افزایش تولید مسکن پایه گذاری شده است، افزود: بر اساس آمارها در حال حاضر، تعداد واحدهای مسکونی موجود در کشور از تعداد خانوار بیشتر است. اما در عین حال مسئله کمبود مسکن در کشور وجود دارد که بزرگ ترین علت آن این است که بخش عمده ای از مسکن های موجود در توان خرید گروه های هدف نیست. به همین دلیل، وزارت راه و شهرسازی، سناریوی چند وجهی را طراحی کرده و مشغول انجام آن است.
محمودزاده سیاستگذاری های وزارت راه و شهرسازی را شاملِ مالیات بر خانه های خالی با همفکری سازمان امور مالیاتی، اتمام واحدهای مسکونی مهر باقیمانده، تولید مسکن ملی، و تقویت جریان تولید مسکن اعلام کرد و گفت: جدیدترین دستوری که در هفته گذشته از سوی رئیس جمهور ابلاغ شد، موضوع کاهش قیمت فولاد و سیمان و خروج این دو نهاده ساختمانی از بورس برای حمایت از مسکن حمایتی با قیمت ثابت و بر مبنای قیمت سال گذشته با 20 درصد افزایش بود که این کار، تفاوت جدی و تاثیرگذاری را روی قیمت تمام شده خواهد گذاشت.

نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: