bazarnews

کد خبر: ۷۴۳۳۳
تاریخ انتشار: ۱۱ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۶:۴۸
رئیس کمیته سلامت شورای شهر تهران با اشاره به ضرورت نذرماسک در ایام محرم گفت: از ابتدای شیوع کرونا ۸۶۰۰ تهرانی به دلیل ابتلا جان باختند.

ناهید خداکرمی رئیس کمیته سلامت شورای شهر تهران درباره وضعیت کرونا در پایتخت اظهار داشت: تهران همچنان در وضعیت قرمز به لحاظ شیوع کرونا قرار دارد ولی شهروندان نسبت به قبل بهتر پروتکل های بهداشتی را رعایت می کنند بر همین اساس تا دو هفته دیگر پیش بینی می شود آمار مبتلایان کمتر شود.
وی افزود: در آستانه برگزاری عید غدیر خم و ماه محرم هستیم بر همین اساس از شهروندان تهرانی درخواست داریم نذورات خود را به جای ارائه غذا به سمت توزیع ماسک رایگان اختصاص دهند چرا که در دسترس گذاشتن ماسک به ویژه در ایستگاه های مترو و اتوبوس سبب کاهش شیوع کرونا می شود.
رئیس کمیته سلامت شورای شهر تهران ادامه داد: همچنین از شهروندان تهرانی درخواست داریم نذورات خود را در ماه محرم به سمت و سوی مسائل اجتماعی و فرهنگی مقابله با کرونا پیش ببرند و امسال رویکرد متفاوتی را شاهد باشیم. همچنین این موضوع منطبق با نیاز مردم در جنگ با دشمن کووید 19 است.
خداکرمی بیان داشت: حتی مردم می توانند نذورات بزرگ خود را جهت خرید دستگاه های اکسیژن ساز و تجهیزات مورد نیاز مقابله با کرونا اختصاص دهند و آن را به بیمارستان های دانشگاهی و خیریه ای ارائه دهند که به نظرم نذورات هدفمند، حماسه ای بزرگ جهت مبارزه با کرونا ایجاد می کند و از حیات انسان ها نیز محافظت خواهد کرد.

برچسب ها: کرونا ، تهران ، شورای شهر
نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: