bazarnews

کد خبر: ۷۴۳۵
تاریخ انتشار: ۲۶ مهر ۱۳۹۵ - ۲۳:۳۶
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با بیان اینکه برای جلوگیری از سوانح رانندگی باید فرهنگ سازی شود، تصریح کرد: همیشه منتقد صنعت خودروسازی در کشور هستم.
بازار نیوز - سید حسن قاضی‌زاده هاشمی در  آیین افتتاح اولین دوره آموزشی رشته‌ی سلامت ترافیک در دانشگاه علوم پزشکی تبریز اظهار کرد: متأسفانه افراد زیادی در تصادفات جاده‌ای جان خود را از دست می‌دهند که اکثر آن‌ها جوان هستند.

وی افزود: خوشبختانه با تلاش متولیان امر، طی 10 سال اخیر با کاهش ۱۰ هزار نفری آمار کشته‌شدگان تصادفات جاده‌ای مواجه بودیم، بخشی از این توفیق به خاطر فرهنگ‌سازی در این سال‌ها است.

قاضی‌زاده هاشمی با بیان اینکه تصادفات و سوانح جاده‌ای هزینه‌های زیادی به نظام سلامت تحمیل می‌کند، گفت: در همین راستا رشته دانشگاهی و علمی سلامت ترافیک در این حوزه تعریف و توسط دانشگاه علوم پزشکی تبریز افتتاح شد.

وی خاطرنشان کرد: در بحث کمیت باید فضای رقابتی با دو یا سه مرکز را در نظر بگیریم، ولی لازم نیست همه دانشگاه‌ها در این رشته ورود پیدا بکنند.

هاشمی با بیان اینکه منتقد صنعت خودروسازی هستم گفت: ولی باید بدانیم همه سوانح و تصادفات جاده‌ای به صنعت، جاده و غیره ربط ندارد، بخش عمده‌ای از این مشکلات متوجه فرهنگ رانندگی در بین مردم ما است.

مراسم افتتاحیه دوره آموزشی سلامت ترافیک برگزار و تفاهمنامه همکاری بین دانشگاه علوم پزشکی تبریز و پلیس راهور کشور منعقد شد.

همچنین آیین رونمایی  کتاب از کتاب مرجع سلامت ترافیک نیز با حضور وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی برگزار شد.
ایسنا
خبرهای مرتبط
نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: