bazarnews

کد خبر: ۷۴۴۸
تاریخ انتشار: ۲۷ مهر ۱۳۹۵ - ۱۰:۵۵
برای فراگیر شدن اجرای این طرح ضمن هماهنگی با اپراتورها بایستی معایب گذشته برطرف شود تا در تامین سهم بازار مشکل و ایرادی بوجود نیاید.
بازار نیوز - ابراهیم درستی رئیس اتحادیه لوازم صوتی و تصویری ، در خصوص اجرای طرح ریجستری اظهار داشت: برای فراگیر شدن اجرای این طرح ضمن هماهنگی با اپراتورها بایستی معایب گذشته برطرف شود تا در تامین سهم بازار مشکل و ایرادی بوجود نیاید.

وی با بیان اینکه مبارزه با قاچاق کالا باید از گلوگاه شروع شود، گفت: برخی گوشی های تلفن همراه ممکن است فاقد برگ سبز از ماه های گذشته در واحد های صنفی وجود داشته باشد اما بارها اعلام کرده ایم که تنها راهکار جلوگیری از قاچاق شناسایی گلوگاه های اصلی واردات غیر قانونی آن است و صرفاجمع آوری گوشی های پشت ویترین راه حل این موضوع نیست.

درستی ادامه داد: با توجه به آنکه استان تهران کیلومتر ها با مرز فاصله دارد لذا امکان قاچاق تلفن همراه از سوی مغازه داران وجود ندارد از این رو لازم است تنها مبادی اصلی ورود تلفن های قاچاق شناسایی شوند چرا که دستگیری چند کوله ور دردی را دوا نخواهد کرد.

رئیس اتحادیه لوازم صوتی و تصویری بیان کرد: در حال حاضر دولت باید نهایت همکاری را با واردکنندگان قانونی تلفن همراه در جهت تامین سهم بازار داشته باشد. 

مبارزه با قاچاق کلان به جای قاچاق خرد
ولی داداشی عضو کمیسیون اصل 90 مجلس شورای اسلامی ، در خصوص مبارزه با قاچاق تلفن همراه گفت: ستاد مبارزه با قاچاق کالا باید مبارزه با این پدیده را از مبادی اصلی آغاز کند.

وی در ادامه اظهار داشت: برخورد با مغازه داران و جمع آوری گوشی های قاچاق  تنش اجتماعی را به دنبال خواهد داشت و بهتر آن است که با جریان های اصلی این موضوع برخورد شود.

داداشی ضمن اشاره به لزوم حمایت دولت از واردکنندگان قانونی تلفن همراه عنوان کرد: دولت باید از واردکنندگان قانونی حمایت و با تخلفات در این زمینه به شدت برخورد کند.

وی در پایان گفت: در زمینه مبارزه با قاچاق اقدامات ارزنده ای صورت گرفته ولی کافی نبوده و مبارزه با قاچاق کلان باید اولویت داشته باشد.
باشگاه خبرنگاران جوان
نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: