bazarnews

کد خبر: ۷۴۴۸۹
تاریخ انتشار: ۱۳ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۴:۱۳
حدود ۳۶ میلیون نفر از مشمولان سهام عدالت، روش غیرمستقیم را برای مدیریت سهام خود انتخاب کرده اند که طبق اعلام سازمان خصوصی سازی از یکشنبه هفته آینده اختیاراتی برای چگونگی معامله این سهامداران درنظر گرفته شده است، اما هنوز این اختیارات مشخص و به صورت دقیق اعلام نشده است.

چندی پیش رییس سازمان خصوصی سازی اعلام کرده بود که ۱۰۰ درصد از سهام شرکت های سرمایه گذاری استانی وارد بازار سرمایه خواهد شد که ۶۰ درصد آن در روز بعد از عید غدیر قابلیت معامله را پیدا می کند. بر این اساس، مشمولانی که روش غیر مستقیم را انتخاب کرده اند این موقعیت را خواهند داشت.
اما پیگیری های ایسنا برای اخذ اطلاعات بیشتر از ستاد طرح آزادسازی سهام عدالت و برقراری ارتباط با سخنگوی این ستاد در مورد اینکه افرادی که روش غیر مستقیم را انتخاب کرده اند، دقیقا باید چه اقداماتی انجام دهند و اینکه به کد بورسی نیاز دارند یا خیر و امثال آن به نتیجه نرسید و این موضوعات همچنان در ابهام قرار دارد.
گفتنی است؛ طبق آیین نامه سهام عدالت، شرکت های سرمایه گذاری استانی مکلفند برای سرمایه گذاری در سهام (که به عنوان دارایی جاری طبقه بندی می شوند) از روش حسابداری خالص ارزش فروش استفاده کنند و افشاهای لازم را براساس استانداردهای حسابداری در صورت های مالی انجام دهند. البته سودهای تحقق نیافته ناشی از بکارگیری روش خالص ارزش فروش طبق استانداردهای حسابداری مشمول مالیات نخواهد بود.

نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: