bazarnews

کد خبر: ۷۴۵۰۸
تاریخ انتشار: ۱۳ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۵:۲۰
لایحه روسیه برای تنظیم بازار ارز‌های دیجیتال با امضای رئیس جمهور این کشور، ولادیمیر پوتین به تصویب رسید. ارز‌های دیجیتال در این کشور قانونی می‌شوند، اما استفاده از آن‌ها برای پرداخت هزینه‌ها ممنوع است.

این لایحه در تاریخ ۱ مرداد توسط «دومای دولتی»، «مجلس سفلای مجمع فدرال روسیه» مورد تایید قرار گرفته بود و «شورای فدراسیون» نیز در تاریخ ۳ مرداد آن را تایید کرده بود و حالا با امضای پوتین، از تاریخ ۱۲ دی ماه اجرایی می شود.
در این قانون، ارز دیجیتال به شرح زیر تعریف شده:
«ارز دیجیتال به عنوان مجموعه ای از دیتا الکترونیکی شناخته می شود که امکان پرداخت با آن وجود دارد و واحد پول فدراسیون روسیه یا یک دولت خارجی و به عنوان ابزاری برای سرمایه گذاری محسوب نمی شود. ارز دیجیتال را نمی توان برای پرداخت هزینه کالاها یا سرویس ها در روسیه مورد استفاده قرار داد.»
در این قانون به دارایی های مالی دیجیتال نیز اشاره شده:
«دارایی های مالی دیجیتال، حقوق دیجیتالی شامل مطالبات پولی، توانایی استفاده از حقوق قابل مذاکره تحت اوراق بهادار، حق مشارکت در سهام شرکت های غیر دولتی و حق مطالبه انتقال اوراق بهادر قابل مذاکره است.»
این دارایی های دیجیتال را می توان فروخت، خریداری و مبادله کرد و از آن به عنوان ضمانت نیز استفاده کرد، با این حال امکان استفاده از آن به عنوان وسیله ای برای پرداخت هزینه کالاها و خدمات وجود ندارد. بانک ها و صرافی های روسیه می توانند به مجری دارایی های مالی دیجیتال تبدیل شوند و برای این کار باید در بانک مرکزی این کشور ثبت نام کنند.

نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: