bazarnews

کد خبر: ۷۴۶۸۱
تاریخ انتشار: ۱۵ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۱:۰۲
از اسفندماه سال گذشته که ویروس کرونا در ایران و به تدریج در بسیاری از کشور‌های جهان شیوع پیدا کرد محدودیت‌های بسیاری برای تردد مسافران و سفر‌های هوایی، زمینی و دریایی اعمال شد.

در این راستا کشورهای مختلف به تدریج انجام هر گونه پروازهای مسافری را تا اطلاع ثانوی ممنوع کردند و پس از چند ماه از این اتفاق مذاکرات برای ازسرگیری پروازهای مسافری بین کشورهای مختلف آغاز شد. در این راستا در ایران نیز شاهد لغو پروازهای خارجی و داخلی در اسفندماه و فروردین ماه بودیم و مرزهای هوایی بسیاری به روی ایران بسته شد.
البته در ادامه برخی پروازها به تدریج برای بازگرداندن ایرانیان در کشورهای مختلف، خرید تجهیزات پزشکی، انجام پروازهای موردی و... آغاز شد.
شهرام آدم نژاد معاون حمل و نقل وزیر راه و شهرسازی، در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه برای انجام پروازهای خارجی چه مذاکراتی صورت گرفته و آخرین وضعیت این پروازها چگونه است، اظهار کرد: از همان ابتدا پروتکل های بهداشتی در اعزام و پذیرش مسافر به ویژه در بخش هوایی و با همکاری وزارت راه و شهرسازی و وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تهیه و تدوین شد. در همین راستا تعداد محدودی پرواز برنامه ای و البته تعداد قابل توجهی پرواز فوق العاده در قالب پرواز فری فلایت نیز برای بازگرداندن هموطنان به کشور انجام شد.

نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: