bazarnews

کد خبر: ۷۴۶۸۶
تاریخ انتشار: ۱۵ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۵:۲۳
۲۷.۸ هزار میلیارد ریال اوراق بدهی دولت در روز سه شنبه ۱۴ مردادماه توسط بانک ها، نهاد‌های مالی و سایر سرمایه گذاران خریداری شد.

بانک مرکزی در اطلاعیه ای نتیجه حراج اوراق بدهی دولتی (14 مردادماه 1399) را اعلام و در خصوص برگزاری حراج جدید اوراق بدهی دولتی در تاریخ 21 مرداد ماه سال جاری و فهرست اوراق عرضه شده در آن اطلاع رسانی کرد.
متن این اطلاعیه به شرح زیر است:
نتیجه حراج اوراق بدهی دولتی (14 مردادماه 1399)
پیرو اطلاعیه روز سه شنبه 7 مرداد ماه 1399 در خصوص برگزاری حراج اوراق بدهی دولتی به اطلاع می رساند، طی برگزاری دهمین مرحله از این حراج، تعداد 9 بانک و صندوق سرمایه گذاری سفارش های خود را در مجموع به ارزش 36.8 هزار میلیارد ریال در سامانه های بازار بین بانکی و مظنه یابی شرکت مدیریت فناوری بورس تهران ثبت کردند.
وزارت امور اقتصادی و دارایی نیز با فروش 14.8 هزار میلیارد ریال اوراق اراد42 با نرخ بازده تا سررسید 20 درصد موافقت کرد. معاملات مربوط به فروش این اوراق به نهادهای مالی برنده در روز سه شنبه 14 مرداد ماه 1399 توسط کارگزاری بانک مرکزی در سامانه معاملاتی بورس ثبت شد. 
همچنین، سرمایه گذاران حقیقی و حقوقی در فرآیند خارج از حراج و از طریق بورس در حدود 7.9 هزار میلیارد ریال اوراق اراد42 در نرخ کشف شده در حراج و همچنین 5.1 هزار میلیارد ریال اوراق اراد43 را با نرخ بازده تا سررسید 21 درصد خریداری کردند. در مجموع، 27.8 هزار میلیارد ریال اوراق بدهی دولت در روز سه شنبه 14 مردادماه توسط بانک ها، نهادهای مالی و سایر سرمایه گذاران خریداری شد.

نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: