bazarnews

کد خبر: ۷۴۷۸۵
تاریخ انتشار: ۱۹ مرداد ۱۳۹۹ - ۰۹:۱۸
مدیر عامل اتحادیه تعاونی ماهیان سردآبی کشور از افت قیمت ماهی قزل آلا در بازار به دلیل شیوع ویروس کرونا خبر داد.

آرش نبی زاده با بیان به اینکه بازار قزل آلا تعریفی ندارد، اظهار کرد: با توجه به گسترش ویروس کرونا، بازار آبزیان همانند سایر محصولات پروتئینی دچار رکود شده است.
مدیر عامل اتحادیه تعاونی ماهیان سردآبی کشور افزود: با توجه به مازاد عرضه در برابر تقاضا، قیمت ماهی به شدت در بازار اُفت کرده که این امر بسیاری از تولیدکنندگان را دچار ورشکستگی کرده است.
نبی زاده نبود بازار مناسب و کاهش قدرت خرید خانوار را علت اصلی زیان تولیدکننده در بازار اعلام کرد و گفت: در حال حاضر هر کیلو قزل آلا سر مزرعه با نرخ ۲۲ تا ۲۲ هزار و ۵۰۰ تومان خریداری می شود، در حالیکه قیمت تمام شده آن ۲۶ هزار تومان است.
مدیر عامل اتحادیه تعاونی ماهیان سردابی قیمت منطقی هر کیلو قزل آلا با احتساب سود تولیدکننده سر مزرعه را ۳۲ هزار تومان اعلام کرد.
وی ادامه داد: هرساله در این موقع سال تقاضا برای تخم چشم زده و بچه ماهی بالا بود، اما با شیوع ویروس کرونا استقبالی از بچه ماهی نمی شود.
نبی زاده درباره آخرین وضعیت تولید قزل آلا بیان کرد: امسال پیش بینی می شود که مجموع تولید قزل آلا به ۱۳۰ تا ۱۴۰ هزار تن برسد.
این مقام مسئول در پایان با اشاره به اینکه خبری از صادرات قزل آلا نیست، تصریح کرد: علی رغم تلاش های متعدد، خبری از صادرات قزل آلا نیست که انتظار می رود با بازشدن مرزها، صادرات رونق بگیرد تا شرایط تولیدکنندگان کمی بهبود یابد.

برچسب ها: کرونا ، ماهی ، قزل آلا
نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: