bazarnews

کد خبر: ۷۴۸۸۱
تاریخ انتشار: ۲۰ مرداد ۱۳۹۹ - ۰۹:۵۹
همزمان با تأکید رئیس کل بانک مرکزی مبنی بر کاهش قیمت ارز، ریزش قیمت طلا و ارز در بازار آغاز شد و از روز جمعه تا عصر دیروز قیمت دلار ۲۴۰۰ تومان کاهش یافت.

قیمت دلار که روز جمعه در معاملات بازاری ها 23 هزار و 400 تومان قیمت خورده بود بعد از اظهارات عبدالناصر همتی رئیس کل بانک مرکزی مبنی بر کاهش قیمت ارز در روزهای آینده به 21 هزار تومان در معاملات پایانی دیروز (یکشنبه) کاهش یافته است.
کاهش 2400 تومانی قیمت دلار بعد از آن در بازار ارز ثبت شد که روز جمعه 17 مرداد، همتی، رئیس بانک مرکزی در یک برنامه تلویزیونی در واکنش به برخی شایعات تاکید کرده بود: همین امروز و فردا قیمت ارز را پایین خواهیم آورد و به مردم نشان خواهیم داد که دولت هیچ وقت به دنبال گران کردن ارز برای تامین کسری بودجه نبوده است.
او گفته بود: در مدتی که شاهد نوسان بازار ارز هستیم، اقدامات زیادی انجام شده که در روزهای آینده نتایج آنرا مشاهده می کنیم. به مردم می گویم که نرخ ارز این چیزی که می بینید نیست و نرخ ارز ی که در بازار است(دلار 23- 24 هزار تومانی) واقعی نیست.
قیمت طلا و سکه نیز همزمان با کاهش قیمت ارز ، ریزشی شده و قیمت سکه از 11 میلیون و 550 هزار تومان ظهر پنج شنبه به 10 میلیون و 300 هزار تومان در معاملات پایانی امروز کاهش یافته است.

برچسب ها: بانک مرکزی ، دلار ، همتی
نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: