bazarnews

کد خبر: ۷۴۹۱۶
تاریخ انتشار: ۲۰ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۲:۵۱
امروز ۲۰ مرداد ماه موعد وعده معاون روابط کار وزیرکار برای تعیین تکلیف افزایش ۲۰۰ هزار تومانی حق مسکن کارگران در سال ۹۹ است. نکته مهم در تصویب این مصوبه نظر دولت در خصوص تاریخ اجرای مصوبه است.

وزیر کار در 31 خرداد ماه طی نامه ای به جهانگیری، معاون اول رئیس جمهور نوشت: به استحضار می رساند بر اساس ماده 2 اصلاحی قانون راجع به طبقه بندی مشاغل و برقراری کمک هزینه مسکن کارگری مصوب 1370 مجلس شورای اسلامی کمک هزینه مسکن برای کارگران مشمول قانون کار سالیانه توسط شورای عالی کار تعیین و به تصویب هیئت وزیران خواهد رسید.
مصوبه افزایش حق مسکن کارگران در17خرداد ماه در جلسه شورای عالی کار تصویب شده بود و در 31خرداد ماه از سوی شریعتمداری به هیأت دولت ارسال شد ولی با گذشت 50 روز از ارسال این مصوبه هنوز خبری از تصویب نیست.
حاتم شاکرمی، معاون روابط کار وزیر کار در آخرین اظهارات خود در 17مردادماه گفت:20 مرداد جلسه نهایی کمیسیون اقتصادی دولت برگزار می شود و بعد از آن در کوتاهترین زمان نهایی می شود.
وی ادامه داد: درست است که حقوق دریافتی کارگران نسبت به هزینه های زندگی برابر نیست اما نکته ای که باید توجه داشت این است که با 300هزار تومان مشکل مسکن کارگران حل نمی شود. پیش از این حق مسکن کارگران 40 هزار تومان بود و سال 97 به یکصد هزار تومان رسانیدیم و الان به 300 هزار تومان رساندیم.
وی درباره دلیل تاخیر تعیین حق مسکن کارگران در هیات دولت، گفت: موضوع تاخیر بررسی حق مسکن کارگران، لایحه اصلاح قانون مالیات ها بود و این باعث شد کمیسیون اقتصادی بر آن متمرکز شود اما با این حال انتظار می رود تا 20 مرداد ماه این مصوبه در دولت طرح و به تصویب برسد.

نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: