bazarnews

کد خبر: ۷۵۱۳۱
تاریخ انتشار: ۲۴ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۲:۵۵
وزیر اقتصاد تأکید کرد که لایحه افزایش سرمایه شرکت‌های بورسی باعث هدایت نقدینگی به بازار سرمایه، شفاف سازی بورس و مشارکت مردم در اقتصاد می‌شود. وزیر اقتصاد تأکید کرد که لایحه افزایش سرمایه شرکت‌های بورسی باعث هدایت نقدینگی به بازار سرمایه، شفاف سازی بورس و مشارکت مردم در اقتصاد می‌شود.

فرهاد دژپسند در جلسه علنی و در جریان بررسی کلیات لایحه افزایش سرمایه شرکت های پذیرفته شده در بورس اوراق بهادار یا فرابورس ایران از طریق صرف سهام با سلب حق تقدم گفت: تمامی دغدغه ها به بازار سرمایه ناظر بر اقبال و استقبال پرشور از طریق آحاد جامعه به خصوص دارنده های سرمایه های خرد به بازار بورس است که باید پاسخ درخوری به اعتماد آن ها به بازار سرمایه داد. اقتضای این امر آن است که بتوانیم در بازار اولیه سرمایه اقدامات درستی انجام دهیم. امروز ۳۰ درصد نقدینگی در عرض حدود پنج ماهه اول سال جاری جذب شده و به بازار سرمایه رفته که باید این ظرفیت را به خوبی جذب کرد.
وی ادامه داد: باید بررسی کرد که چطور این نقدینگی را می توان در بازارهای اولیه و ثانویه جذب کرد؟. برای تقویت بازار اولیه باید نقدینگی به صورت درست هدایت شود. یکی از نیازهای فوری امروز کشور سرمایه گذاری جهت هدایت نقدینگی است. دولت برای این کار سهام شناور را به ۲۵ درصد افزایش داد و شرکت های دولتی موظف به عرضه سهام در بورس شدند. شرایط برای شرکت های خصوصی برای ورود به بورس هم تسهیل شد. این ها همه برای شفافیت بازار بورس و ایجاد محیط رقابتی است. برای رونق عرضه اولیه، تسهیلات لازم برای بخش های دولتی و خصوصی فراهم شد تا بتوانند به خوبی وارد این بازار شوند. این کار را بخش خصوصی برای تأمین مالی کمک می کند تا بتوان سرمایه را به سمت تولید حرکت دهند.

نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: