bazarnews

کد خبر: ۷۵۲۱۸
تاریخ انتشار: ۲۴ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۲:۵۷
بهرام قاسمی سفیر ایران در فرانسه در رشته توئیتی با تاکید براین که تردیدی نیست که اروپای علاقةمند به جهان چند صدایی باید برای تحقق این هدف متعالی بشری، وظایف و تعهدات بیشتری گفت: اینستکس می توانست و باید مرکزیتی برای مقابله با یکه تازی های نامشروع آمریکا باشد.

قاسمی در این رشته توئیت متعاقب گفت وگوی تلفنی روز چهارشنبه بین روسای جمهوری ایران و فرانسه افزود: تماس و گفت وگوهای مکرون و روحانی رییسان جمهوری دو کشور مهم و تاثیرگذار در دو نقطه از جغرافیای جهان با اشتراک های بسیار در حوزه تاریخ، تمدن و فرهنگ و سابقه دیرینه روابط چند صد ساله ، گام و نقطه آغازینی برای ورود به دوره هایی از همکاری و همراهی در جهت درک و فهم بیشتر میان دو دولت و تلاش ثمربخش در جهت صلح، ثبات و امنیت جهانی و برخی مشکلات منطقه ای محسوب می شود.
او ادامه داد: بی شک یکی از موضوعات بسیار مهم، رایزنی دو رییس جمهوری پیرامون آخرین تحولات جهان که هر دو کشور طی دهه های گذشته نیز در همراهی و همکاری های نقش موثری در جلوگیری از افزایش تنش ها و ثبات بخشی داشته اند، بوده است.
سفیر ایران افزود: در تماس و گفت وگوها همواره به صراحت دیدگاه ها، برداشت ها و ارزیابی و تحلیل طرفین مطرح و در عین آگاهی و آشنایی مستقیم و بدون هرگونه واسطه ای، نقاط اشتراک و افتراق معلوم و راهی برای تقویت نگاه های مشترک در حد امکان آغاز می شود.
قاسمی گفت: فرانسه می تواند بیش از همیشه نه تنها در صحنه جهانی و اروپایی که در رابطه با ایران از جایگاه والاتری در حوزه درک، فهم و همکاری های دوستانه برخوردار باشد.

برچسب ها: فرانسه ، ایران ، برجام
نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: