bazarnews

کد خبر: ۷۵۲۶۲
تاریخ انتشار: ۲۴ مرداد ۱۳۹۹ - ۲۳:۲۱
هشام داوود، مشاور نخست وزیر عراق گفت که الکاظمی در سفر به آمریکا از مقامات این کشور خواهد خواست که معافیت عراق از تحریم ایران را تمدید کنند.

«هشام داوود» مشاور مصطفی الکاظمی نخست وزیر عراق تاکید کرد که الکاظمی در جریان سفر پیش روی خود به آمریکا از رئیس جمهور این کشور خواهد خواست که معافیت عراق از تحریم ایران را تمدید کند.

داوود در گفت وگو با شبکه ماهواره‌ای «آسیا» با تاکید بر اینکه عراق هنوز به کمک کشورهای منطقه‌ای برای واردات گاز و انرژی برق نیاز دارد، گفت: درخواست تمدید معافیت عراق از تحریم ایران از جمله نیازهای ملت عراق است.

مشاور نخست وزیر عراق سفر الکاظمی به آمریکا را سه چهار روزه خواند و گفت:«اگرچه مسائل امنیتی و نظامی مهم‌ترین محورهای گفت‌وگوی الکاظمی با مقامات آمریکایی است، اما درباره مسائل علمی، اقتصادی و کشاورزی هم رایزنی‌هایی انجام خواهد شد».

داوود با بیان اینکه وزیران دارایی و نفت و وزرایی امنیتی الکاظمی را در این سفر همراهی خواهند کرد، گفت: هیئت مذاکره کننده در گفت‌وگو‌های راهبردی با آمریکا هم در این سفر حضور دارند .

مشاور الکاظمی درباره مسئله حضور نظامی آمریکا در عراق هم مدعی شد:«کمک آمریکا به عراق در زمینه تسلیحاتی و آموزشی نیاز دارد که ادامه داشته باشد. این نیروها در سال ۲۰۱۴ وارد عراق شدند و دولت فعلی درصدد کاهش این نیروها تا حد مناسب است».

 

فارس

نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: