bazarnews

کد خبر: ۷۵۳۱۲
تاریخ انتشار: ۲۵ مرداد ۱۳۹۹ - ۰۹:۵۲
در صورت عدم درمان، بیماری کبد چرب غیرالکلی می تواند به استئوهپاتیت غیرالکلی تبدیل شود که این شرایط نیز می تواند در نهایت به سیروز، نارسایی کبد و سرطان کبد منجر شود.

همه ما می دانیم که جان خود را در صورت توقف ضربان قلب از دست خواهیم داد. اما افراد بسیاری به این مساله توجه ندارند که کبد ، بزرگترین اندام داخلی بدن انسان، نیز می تواند به همان اندازه برای ادامه زندگی و سلامت ما اهمیت داشته باشد.
به گزارش گروه سلامت عصر ایران به نقل از " ایزی هلث اپشنز "، کبد وظیفه سمزدایی بدن را بر عهده دارد. این اندام مواد زائد که از طریق ریه ها، پوست یا دهان وارد بدن می شوند را پردازش کرده و از بین می برد. از جمله این مواد زائد می توان به موارد زیر اشاره کرد:
- افزودنی های غذایی
- مواد شیمیایی خانگی
- آلاینده های محیطی
- داروها
- هورمون ها
بدون کبد، تمام ویتامین هایی که از طریق غذا و مکمل ها وارد بدن می شوند، بی فایده خواهند بود زیرا کبد وظیفه تولید صفرا را بر عهده دارد که در تجزیه مواد مغذی به شکلی که بدن بتواند از آنها استفاده کند، نقش دارد.
کبد قند خون را ذخیره می کند و چربی را تجزیه می کند و از این رو، انرژی مورد نیاز شما در طول روز را تامین می کند. همچنین، کبد در لخته شدن خون نقش دارد.
هر یک از کارهایی که کبد انجام می دهد برای ادامه حیات و سلامت ما اهمیت دارند. اما یک بیماری خاموش که کبد افراد بسیاری را در سراسر جهان تحت تاثیر قرار می دهد می تواند شما را با چالش های جدی مواجه سازد.
خطرات بیماری کبد چرب
بیماری کبد چرب غیرالکلی (NAFLD) شرایطی است که به واسطه انباشت چربی در کبد شکل می گیرد.

برچسب ها: کبد چرب ، ورزش ، سلامتی
نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: