bazarnews

کد خبر: ۷۵۳۲۸
تاریخ انتشار: ۲۵ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۰:۲۶
با همکاری شماری از سازمان ها در آمریکا، میلیون ها رمزارز در راستای مقابله با تأمین مالی گروه های تروریستی از گروه های داعش و القاعده توقیف شد.

وزارت دادگستری آمریکا اعلام کرد که سه گروه تأمین مالی آنلاین مرتبط با گروه های تروریستی القاعده و داعش را ازبین برده و میلیون ها دلار ارز دیجیتال را از آن ها توقیف کرده است. به گفته ی سازمان یادشده، این بزرگ ترین مصادره ی رمزارزی مرتبط با تروریست است.
همچنین، مقامات آمریکا بیش از ۳۰۰ حساب ارز دیجیتال، چهار وب سایت و چهار صفحه ی فیسبوک مرتبط با این گروه های تروریستی را توقیف کرده اند.
استیون منوچین، وزیر خزانه داری آمریکا درباره ی ارتباط تروریست ها با دنیای ارز دیجیتال در بیانیه ای عنوان می کند:
شبکه های تروریستی با فناوری سازگار شده اند و می توانند تراکنش های پیچیده ی مالی در دنیای دیجیتالی، ازجمله با استفاده از ارزهای دیجیتال انجام دهند.
به نظر می رسد ابتدا گروه های تأمین مالی با استفاده از ترفند ها و پلتفرم های مختلف، در اینترنت با کارزارهای تروریستی ارتباط برقرار کرده اند. یکی از این گروه های تروریستی در شبکه های اجتماعی و وب سایتش، از کاربران خواسته بود بیت کوین اهدا کنند. همچنین، گروه یادشده ویدئوهای آموزشی برای کاربران منتشر کرده بود تا به طور ناشناس به یک آدرس بیت کوین بفرستند.
در این جریانات، دفتر دادگستری آمریکا در کلمبیا دو نفر به نام های محمد آکتی و حسام الدین کاراتاش را به جرم پولشویی متهم کرده است. در پرونده ی تشکیل شده گفته می شود القاعده و گروه های تروریستی دیگر، از تلگرام و سایر شبکه های اجتماعی به بها نه ی اهداف خیریه درخواست بیت کوین کرده بودند.

برچسب ها: آمریکا ، داعش ، پول مجازی
نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: