bazarnews

کد خبر: ۷۵۳۴۸
تاریخ انتشار: ۲۵ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۲:۳۸
رییس جمهور گفت: مردم باید به پزشکان و پروتکل‌های بهداشتی اعتماد کنند و میان همه قوا و نخبگان کشور یک وحدت نظر به دست آید و همه یک حرف را به مردم بزنیم.

گروه بهداشت و درمان بازارنیوز: حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی در جلسه ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا با بیان اینکه مردم در موج اول بیماری که در اسفند و فروردین بود متوجه شدند که این بیماری جدی است، اظهار کرد: اما برخی فکر کردند درست است که این بیماری جدی است ولی اگر یکی دو هفته مراعات کنند همه چیز تمام می‌شود اما در موج دوم بیماری مردم متوجه شدند که این بیماری به یکی دو هفته محدود نیست و با سه هفته سفر نرفتن و مراسم نگرفتن از بیماری عبور نمی‌کنیم.

وی افزود: اصلا ممکن است ما برای این بیماری به واکسن هم برسیم اما در سال بعد مجددا به شکل دیگری این بیماری ظهور کند. پس باید برای این بیماری برنامه‌ریزی بلندمدت داشته باشیم. یعنی برای همه ابعاد زندگی در برابر این بیماری برنامه‌ریزی کنیم. از کسب و کار و مراودات خانوادگی گرفته تا سیستم آموزشی را به شکل جدیدی برایش برنامه‌ریزی کنیم.

رییس جمهور گفت: مردم باید برای این کار به صحنه بیایند و به پزشکان و پروتکل‌های بهداشتی اعتماد کنند و میان همه قوا و نخبگان کشور یک وحدت نظر به دست آید و همه یک حرف را به مردم بزنیم. باید متحدانه و همدلانه با مردم سخن بگوییم.

رئیس‌جمهور تاکید کرد: باید سیستم جدیدی برای فعالیت‌های آموزشی، کسب و کار و مروادات خانوادگی و مراسم های محرم و رمضان و ... را طراحی کنیم. برای این کار هم مردم باید به صحنه بیایند و به وزارت بهداشت، متخصصین و دستورالعمل‌ها اعتماد کنند و بین همه مسئولین و آنهایی که نفوذ کلام و تریبون دارند یک وحدت بوجود بیاید.

روحانی ادامه داد: در این شرایط زیرساخت‌های مربوط به درمان را باید توسعه دهیم و امسال تا پایان سال ۱۰ هزار تخت بیمارستانی و ۲ هزار تخت آی‌سی‌یو آماده می‌شود و تحویل ناوگان پزشکی خواهد شد.

نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: