bazarnews

کد خبر: ۷۵۳۴۹
تاریخ انتشار: ۲۵ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۲:۴۹
بازار بورس در ادامه ریزش هفته اخیر خود، باز هم با رشد چشمگیر عرضه‌ها همراه شد و ریزش کرد.

گروه بورس، بانک و بیمه بازارنیوز: شاخص بورس تهران، امروز (25 ردادماه) با بی از 72هزار واحد کاهش، به کانال 1میلیون و 900 هزار واحد بازگشت.

این درحالی است که روز گذشته کاری بورس، چهارشنبه 22 مردادماه، شاخص کل با افت شدید به عدد 1میلیون و 975 هزار واحد رسیده بود.

شاخص کل بورس در معاملات امروز بازار سرمایه با ۷۲ هزار و ۴۵۳ واحد کاهش، به رقم یک میلیون و ۹۰۲هزار واحد رسید. شاخص کل با معیار هم وزن نیز ۱۱ هزار و ۱۱۶ واحد کاهش یافت و رقم ۵۰۰ هزار و ۸۹۳ واحد را ثبت کرد. معامله گران این بازار ۹۳۱ هزار معامله انجام دادند که ۹۱ هزار و ۵۶۰ میلیارد ریال ارزش داشت.

صنایع پتروشیمی خلیج فارس، فولاد مبارکه اصفهان، ملی صنایع مس ایران، پالایش نفت اصفهان، پالایش نفت تهران، کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران و سرمایه گذاری غدیر نسبت به سایر نمادها بیشترین تاثیر منفی را روی بورس گذشاتند و فولاد مبارکه اصفهان، ملی صنایع مس ایران، سرمایه گذاری غدیر، بانک صادرات ایران، بانک تجارت، پالایش نفت بندرعباس و بانک پارسیان نمادهای پربیننده این بازار بودند.

بازگشت فرابورس به کانال ۱۹ هزار واحد

فرابورس که پیش از این وارده کانال های ۲۰ و ۲۱ هزار واحد شده بود، امروز با ۵۷۶ واحد کاهش به رقم ۱۹ هزار و ۹۰۴ واحد رسید. در این بازار ۳۹۷ هزار معامله به ارزش ۴۷ هزار و ۲۴۵ میلیارد ریال انجام شد. پتروشیمی مارون، سنگ آهن گهر زمین، پتروشیمی تندگویان، سهامی ذوب آهن اصفهان، سرمایه گذاری صبا تامین و بانک دی نسبت به سایر نمادها بیشترین تاثیر منفی و در مقابل پلیمر آریا ساسول نسبت به سایر نمادها بیشترین تاثیر مثبت را روی فرابورس داشتند.

لیست نمادهای پربیننده این بازار از بانک دی، سهامی ذوب آهن اصفهان، پتروشیمی تندگویان، س. توسعه و عمران استان کرمان، صنایع ماشین های اداری ایران، گروه سرمایه گذاری میراث فرهنگی و شرکت آهن و فولاد ارفع تشکیل شده بود.

گفتنی است؛ برخی از کارشناسان و معامله‌گران بر این باورند که این جریان می‌تواند آغاز ریزش بورس باشد و برگشت بازار تا حدودی با این وضعیت بی اعتمادی و ترس بعید به نظر می‌رسد.

این در حالی است که تا عرضه دارا دوم مدت زیادی باقی نمانده است و ریزش جدی بورس در این روزها می‌تواند مانع استقبال مردم از این عرضه شود.

نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: