bazarnews

کد خبر: ۷۵۳۷۰
تاریخ انتشار: ۲۵ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۸:۱۰
دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا در ادامه سیاست های خود علیه چین و به بهانه نگرانی درباره امنیت ملی به مالک چینی اپلیکیشن محبوب تیک تاک دستور داد تا ظرف ۹۰ روز دارایی های خود را در آمریکا بفروشد.

رئیس جمهور آمریکا جمعه شب در ادامه سیاست های خود علیه چین و به بهانه نگرانی درباره امنیت ملی به مالک چینی اپلیکیشن محبوب تیک تاک دستور داد تا ظرف 90 روز دارایی های خود را در آمریکا بفروشد.

تصمیم ترامپ پس از تحقیقات کمیته سرمایه گذاری خارجی در ایالات متحده (CFIUS) که فعالیت سرمایه گذاران خارجی در کسب و کارهای آمریکایی را رصد می کند، صورت گرفت. شرکت بایت دنس در سال 2017 برنامه آمریکایی "میوزیکالی" را خریداری کرد و آن را با تیک تاک ادغام کرد.

ترامپ در دستور خود که جمعه شب منتشر شد و اجرای آن 90 روز مهلت دارد، اعلام کرد که شرکت بایت دنس "ممکن است اقدامی را انجام دهد که تهدیدی برای تضعیف امنیت ملی آمریکا باشد".

استیون منوچین، وزیر خزانه داری آمریکا در بیانیه ای گفت: CFIUS یک بررسی جامع از این پرونده را انجام داد و به اتفاق آراء به رئیس جمهور این اقدام را توصیه کرد تا از کاربران آمریکایی در برابر سوءاستفاده از اطلاعات شخصی آنها محافظت شود.

این کمیته که به ریاست وزیر خزانه داری اداره می شود شامل مقاماتی از 16 وزارتخانه و سازمان های ایالتی، دفاعی و بازرگانی می شود. کاخ سفید سؤالات خود را به وزارت خزانه داری ارجاع داد.

شرکت تیک تاک در بیانیه ای گفت: همانطور که قبلاً گفتیم، 100 میلیون آمریکایی به برنامه تیک تاک علاقه دارند چرا که این برنامه خانه آنها برای سرگرمی، بیان احساسات و ارتباط با دیگران است.

این شرکت افزود: ما خود را متعهد می دانیم که در سالهای آینده نیز شادی را برای خانواده ها و اشتغال معنادار را برای کسانی که روی پلتفرم ما خلق اثر می کنند، به ارمغان بیاوریم.

اوایل ماه آگوست، ترامپ دستورالعملی را برای مجازات اتباع آمریکا و یا شرکت های این کشور که با تیک تاک وارد معامله شوند، امضا کرد.

این دستور 45 روز پس از امضاء اجرایی می شود و می تواند قبل از مهلت 90 روزه ترامپ که جمعه شب اعلام شد، باعث فروش دارایی های تیک تاک شود.

هفته گذشته شرکت بایت دنس، مالک تیک تاک با اعلام تصمیم خود درباره شکایت از دولت ترامپ تأکید کرد که اقدام آمریکا برای بیرون راندن این شرکت از بازار ایالات متحده صرفاً به منظور تبلیغات منفی و گسترش شایعات علیه چین است.

 

تسنیم

نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: