bazarnews

کد خبر: ۷۵۳۹۷
تاریخ انتشار: ۲۶ مرداد ۱۳۹۹ - ۰۹:۱۶
سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس گفت: در طرح جدید مجلس، افراد فاقد خودرو هم از یارانه انرژی استفاده می کنند و عدالت بیشتری رعایت خواهد شد.

مالک شریعتی سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس درباره جزئیات طرح جدید مجلس برای تغییر سهمیه بندی بنزین، گفت: آنچه در این طرح هم اکنون در مجلس دنبال می شود استمرار وضعیت فعلی قیمت گذاری بنزین است و تغییری در آن رخ نخواهد داد.
وی اضافه کرد: اگر طرح جدید سهمیه بندی بنزین به تصویب نمایندگان مجلس برسد و شورای نگهبان هم آن را تأیید کند سهمیه بندی بنزین از هر خودرو به هر فرد و کد ملی هر ایرانی تغییر خواهد کرد.
سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس تصریح کرد: در این طرح مقرر شده، افرادی که فاقد خودرو هستند و خانوارهایی که خودرو ندارند در یک نظام عادلانه تر از یارانه انرژی بنزین بهره مند شوند.
شریعتی گفت: طبق آمار بیش از ۵۰ درصد خانوارهای ایرانی فاقد خودرو هستند البته برخی از این خانوارها هم بیش از یک دستگاه خودرو دارند؛ لذا عادلانه نیست که افرادی که خودرو ندارند از یارانه انرژی در این بخش محروم باشند.
وی افزود: با توجه به حفظ میزان مصرف بنزین در کشور، و محاسبات انجام شده احتمالاً به هر کد ملی ۷ دهم تا ۸ دهم لیتر در روز اختصاص می یابد که به ازای هر فرد بر روی کارت بانکی سرپرست خانوار شارژ می شود و اگر آن ها سهمیه خود را استفاده کردند از یارانه انرژی بهره بردند و اگر هم از این سهمیه استفاده نکرده و یا به صورت ناقص استفاده کردند می تواند در یک سامانه ای سهمیه خود را به دیگران واگذار کنند.

نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: