bazarnews

کد خبر: ۷۵۴۲۱
تاریخ انتشار: ۲۶ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۰:۳۸
شایعه ای وجود دارد مبنی بر اینکه استفاده طولانی مدت از ماسک باعث ایجاد عفونت دهان می شود که این تنها یک شایعه بوده و واقعیت ندارد.

مسعودرضا موحد دانش اظهار کرد: ماسک ها انواع مختلفی از جمله ماسک های جراحی و معمولی و یا ماسک فیلتردار دارند.
معاون درمان تامین اجتماعی ادامه داد: افرادی که بیمار هستند، بهتر است از ماسک بدون فیلتر و معمولی استفاده کنند.
موحد دانش با بیان اینکه ماسک های فیلتردار تنها مخصوص پزشکان برای ویزیت است، افزود: زمانی که ماسک مرطوب شده یا آلودگی واضحی و یا ترشحات بر روی آن ایجاد شد، لازم است تعویض شود.
وی با بیان اینکه ماسک های معمولی درصورت عدم آلودگی ۴ تا ۵ ساعت قابلیت استفاده دارند، تصریح کرد: شایعه ای وجود دارد مبنی بر اینکه استفاده طولانی مدت از ماسک باعث ایجاد عفونت دهان می شود که این تنها یک شایعه بوده و واقعیت ندارد؛ بلکه عفونت های دهان و دندان عوامل دیگری دارد.
علائم بیماری در افراد یک خانواده متفاوت است
این متخصص عفونی در پاسخ به این سوال که چرا علائم بیماری در افراد یک خانواده متفاوت است، بیان کرد: علائم بیماری در افراد مختلف متفاوت بوده و این امر به عواملی چون طیف سنی، داشتن بیماری های زمینه ای و میزان ویروس ورودی به بدن بستگی دارد.
موحد دانش با بیان اینکه در جوانان این بیماری با نشانه های متفاوت بروز می کند، افزود: این بیماری در افراد جوان خفیف تر و در افرادی که بیماری زمینه ای دارند، شدیدتر است.
وی با بیان اینکه تشخیص زودرس این بیماری نیز در سیر درمان اثرگذار است، تصریح کرد: در روند درمان این بیماری، مصرف مایعات و استراحت نقش مهمی دارد.

برچسب ها: ماسک ، عفونت ، کرونا
نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: