bazarnews

کد خبر: ۷۵۴۲۶
تاریخ انتشار: ۲۶ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۰:۴۶
رئیس اداره اجتماعی پلیس آگاهی ناجا برای جلوگیری از سرقت گوشی تلفن همراه توصیه هایی به شهروندان ارائه کرد.

 سرهنگ شهاب امینی اظهارکرد: سرقت به شیوه قاپیدن یکی از شگردهای سارقان است که در این اقدام مجرمانه، افرادی که سرگرم مکالمات تلفنی و فعالیت در فضای مجازی هستند و اغلب تمرکز کمی به محیط اطراف دارند، ممکن است طعمه سارقان شوند.
وی افزود: به طور معمول، همراه داشتن شی یا وسیله مورد توجه سارق که از ارزش ریالی بالایی برخوردار است مثل گوشی تلفن همراه، کیف و زیورآلات از جمله فاکتورهای مهم برای سارقان به شمار می رود.
رئیس اداره اجتماعی پلیس آگاهی ناجا با بیان اینکه استفاده از وسایل کمکی مثل "هندزفری" در زمان برقراری ارتباط تلفنی عملا تمرکز افراد را به اطراف بیشتر می کند، تصریح کرد: شهروندان بهتر است هنگام تردد در معابر و مکان های شلوغ از محیط اطراف خود غافل نشوند و ترتیبی اتخاذ کنند تا امکان رویت گوشی و نوع آن توسط سارقان به حداقل برسد.
وی خاطرنشان کرد: اگرچه کارآگاهان پلیس آگاهی ناجا در برخورد با این گونه جرایم کاملا قاطع هستند و به طور جدی به وظایف قانونی خود عمل می کنند اما لازم است شهروندان نیز در این زمینه مشارکت کنند و مراقبت بیشتری از اموال با ارزش خود داشته باشند.
به گزارش پایگاه خبری پلیس امینی همچنین درخواست کرد هموطنان در صورت مشاهده این موارد در اسرع وقت با مرکز فوریت های پلیسی ۱۱۰ تماس بگیرند یا اطلاعات خود را با مراکز پلیس و کلانتری ها به اشتراک بگذارند که کمک موثری در کشف و شناسایی مجرمان خواهد داشت.

نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: