bazarnews

کد خبر: ۷۵۴۶۸
تاریخ انتشار: ۲۷ مرداد ۱۳۹۹ - ۰۹:۴۹
عضو شورای عالی بورس گفت: سیاست گذاران بازار سرمایه نگران ریزش های موقتی بازار نیستند؛ آنچه سیاست گذاران را نگران می کند، رفتارهای هیجانی برخی سهامداران خُرد در ایجاد صف های فروش بی منطق است.

 سعید اسلامی بیدگلی درباره وضعیت این روزهای بازار سرمایه اظهار داشت: طی یک سال گذشته، بازار سرمایه به طور کلی دارای اهمیت زیادی هم در بُعد اقتصاد کلان و هم در بُعد اقتصاد خانوار شده است؛ در این یک ساله، تعداد زیادی از افراد به عنوان سرمایه گذار و سهامدار وارد بورس شده و منابع مالی خود را وارد بازار سرمایه کرده اند .
وی ادامه داد: عمده سرمایه گذاران به ویژه آنهایی که زودتر وارد بازار شده اند به سودهای خوبی هم دست یافته اند همین موضوع سبب شد تا سرمایه گذاران جدیدتر نیز به شوق اینکه ارزش پول خود را از دست ندهند، وارد بازار سرمایه شوند.
دبیرکل کانون نهادهای سرمایه گذاری افزود: با این حال، به طور مرتب به ویژه از از پایان اردیبهشت به این طرف، کارشناسان بازار سرمایه و برخی نمایندگان مجلس و مسئولان در خصوص اضافه قیمت سهام برخی نمادهای صنعتی و احتمال ریزش بازار بورس، هشدارهایی داده بودند.
وی با بیان اینکه من هم با استدلال هایی مبنی بر وجود اضافه قیمت سهام در بخش هایی از بازار موافق بودم، یادآور شد: علاوه بر این، اضافه قیمت سهام هم سبب شده بود تا تعداد زیادی سرمایه گذار کوتاه مدت هم در یک سال و نیم گذشته وارد بورس شده و پس از کسب سودهای کلان، آماده خروج از بازار باشند.
عضو هیئت علمی دانشگاه علامه طباطبایی تصریح کرد: با انتشار خبری در خصوص صندوق دارا دوم، این ماشه کشیده شد و بازار جو منفی پیدا کرد؛ در نتیجه در چند روز کاری اخیر شامل دو روز پایانی هفته گذشته و دو روز ابتدایی هفته جاری جو بازار منفی بود؛ خروج سرمایه از بازار نیز به دلایل متعددی رخ داد.

نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: