bazarnews

کد خبر: ۷۵۴۷۲
تاریخ انتشار: ۲۷ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۰:۰۲
رئیس کمیسیون عمران با اشاره به اینکه مجلس شورای اسلامی در مسیر توسعه حمل و نقل ریلی همراه شرکت راه آهن خواهد بود، بر نقش مهم ترانزیت کالا از هند به روسیه در حوزه ریلی کشور تاکید کرد.

محمدرضا رضایی کوچی رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی در جریان حضور امروز خود به همراه دیگر اعضای این کمیسیون در شرکت راه آهن جمهوری اسلامی با اشاره به اینکه اکثر برنامه های این مجموعه در مسیر توسعه اهداف برنامه ششم بوده است، اظهار داشت: با وجود برنامه ریزی های بسیار در این مسیر اما هنوز فاصله زیاد است و لازم است در این خصوص تلاش بیشتری انجام گیرد.
رئیس کمیسیون عمران تصریح کرد: با وجود آنکه سهم شبکه ریلی در جابه جایی بار و مسافر در مقایسه با سال های گذشته افزایش یافته اما هنوز به آن برنامه ها و اهداف اصلی نرسیده است.
وی یاد آور شد: اقدامات مؤثر در این بخش شروع شده مجلس هم با تصویب قوانین و مقررات لازم در رسیدن به اهداف این حوزه کمک می کند.
رئیس کمیسیون عمران مجلس بااشاره به اینکه سرمایه گذاری در راه آهن به بودجه کشور کمک مؤثری می کند افزود: صرفه جویی در مصرف سوخت توسط شبکه ریلی نقش مؤثری در افزایش بودجه کشور دارد.
رضایی کوچی با اشاره به اینکه ما در مجلس و کمیسیون عمران برنامه های نظارتی و حمایتی و سیاسی بسیاری داریم ادامه داد: کمیسیون عمران و نمایندگان سعی خواهند کرد با برنامه ریزی های دقیق و قوانین در تسهیل سرمایه گذاری و اقدامات لازم را انجام دهد و خوشبختانه راه آهن از ظرفیت های قانونی در این حوزه استفاده کرده است.
وی با اشاره به اینکه بسیاری از شبکه های ریلی هنوز در حوزه راه آهن کامل نشده است اظهار کرد: در بسیاری از شهرها شبکه ریلی به بن بست می رسد بنابراین باید راه آهن اولویت برنامه های خود را تکمیل شبکه ریلی قرار دهد.

نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: