bazarnews

کد خبر: ۷۵۴۷۹
تاریخ انتشار: ۲۷ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۰:۱۱
استاندار تهران با اشاره به رشد سالانه بین ۲۲۰ تا ۲۵۰ هزار نفر به جمعیت استان تهران و عدم تامین زیرساخت ها متناسب با این جمعیت از مطالبه گری مدیران جهت رفع مشکلات خبر داد.

انوشیروان محسنی بندپی در نشست مشترک با رییس و اعضای مجمع نمایندگان استان تهران در مجلس با اشاره به مشکلات استان تهران اظهار داشت: سابقه چند دوره حضور در مجلس شورای اسلامی و کمیسیون بهداشت و درمان را دارم، اما هیچ گاه تصور نمی کردم استان تهران این حجم از نارسایی ها و کمبودها را به ویژه در بخش بهداشت و درمان و همچنین در ابعاد مختلف توسعه داشته باشد.
 وی ادامه داد: سالانه بین ۲۲۰ تا ۲۵۰ هزار نفر به جمعیت استان تهران افزوده می شود، اما متناسب با این حجم از جمعیت، زیرساخت ایجاد نمی شود که این امر مشکلات زیادی را بر استان بار می کند.
 استاندار تهران تصریح کرد: استان تهران در همه ابعاد توسعه ای اعم از حمل و نقل عمومی و ریلی، محیط زیست، فضاهای آموزشی، سرانه های ورزشی و رفاهی با نارسایی های اساسی مواجه است و البته روند مطالبه گری در مدیران استان تهران آغاز شده است.
 محسنی بندپی تصریح کرد: ۲۳ درصد از جمعیت حاشیه نشین ساکن در بافت های ناکارآمد شهری کشور در استان تهران سکونت دارند. وی همچنین خاطرنشان کرد: ۸۷ هزار میلیارد تومان معادل ۵۳ درصد درآمدهای مالیاتی کشور از استان تهران تامین می شود، اما متاسفانه بودجه عمرانی متناسب با جمعیت و ظرفیت های استان تخصیص نمی یابد.

نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: