bazarnews

کد خبر: ۷۵۵۲۰
تاریخ انتشار: ۲۷ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۶:۱۲
وزیر نفت گفت: قیمت خوراک پتروشیمی را کاهش داده و قیمت خوراک پالایشگاه را اصلاح کردیم که این موصوع باعث بهتر شدن وضعیت این شرکت ها در بورس می شود.

«بیژن زنگنه» امروز (دوشنبه) در حاشیه مراسم امضای ۱۳ قرارداد نگهداشت و افزایش تولید نفت، ادامه داد: امروز برای صنعت نفت ایران روز مهمی است، زیرا در سخت ترین تحریم ها امروز قراردادهایی به ارزش ۱.۵ میلیارد یورو با شرکت های ایرانی به امضا رسید که در استان های خوزستان،  کهکیلویه بویر احمد، فارس، بوشهر و هرمزگان اجرا می شود. 
وی با اشاره به اینکه ۸۰ درصد از تجهیزات مورد نیاز در این طرح ها توسط سازندگان داخلی تامین می شود، افزود: فرصت های زیادی برای اشتغال ایرانی ایجاد می کند.
زنگنه ادامه داد: پیام مهم این قرادادها این است که متوقف نمی شویم و به ظرفیت سازی فکر می کنیم، زیرا تحریم ها و بانیان تحریم ها رفتنی هستند و ملت ایران و ایران ماندگار بوده و شرایط سخت تر را نیز طی کرده است.
وی با اشاره به اینکه به عنوان فرزندان این کشور در این شرایط مسوولیت خود را به ملت به انجام می رسانیم، گفت: برای فرزندان این مردم اشتغال ایجاد کنیم.
وزیر نفت با تاکید دوباره بر اینکه برای توسعه صنعت نفت منتطر خارجی ها نمی نشینیم ، افزود: ضمن مشارکت و تعامل با آنهااما با نیامدن آنها برای اینکه میادین را توسعه دهیم اما با نیامدن آنها کار را متوقف نمی کنیم.
وی ادامه داد: از همین رو دسته سوم قراردادهای نگهداشت تولید تا پایان سال امضا خواهد شد.
زنگنه درباره طرح مجلس برای تغییر در سهمیه بندی بنزین نیز گفت: هنوز طرحی به دست ما نرسیده و نمی توان روی فرضیات نظری داد.
وی در پاسخ به ایرنا درباره اینکه آیا گشایش اقتصادی، طرح وزارت نفت بوده، تاکید کرد: ایده را وزارت نفت نداده است.

برچسب ها: زنگنه ، پتروشیمی ، بورس
نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: