bazarnews

کد خبر: ۷۵۵۶۷
تاریخ انتشار: ۲۸ مرداد ۱۳۹۹ - ۰۹:۳۷
آسترازنیکا قراردادی با شرکت شنژن کانگای امضاء کرده تا از ایجاد ظرفیت تولید سالانه ۱۰۰ میلیون دوز واکسن ضدکرونا مطمئن شود تا پس از توسعه واکسن بتواند حجم زیادی واکسن را تولید و به بازار عرضه کند.

آسترازنیکا (AstraZeneca) قراردادی با شرکت شنژن کانگای چین منعقد کرد. آسترازنیکا برای تولید واکسنی به همین نام با شرکت شنژن قرارداد همکاری امضاء کرد، شرکتی که یکی از برترین تولیدکنندگان واکسن در چین است. براساس این توافق نامه، شرکت شنژن تا پایان امسال ظرفیت تولید سالانه حداقل ۱۰۰ میلیون دوز واکسن ضدکرونا را تضمین می کند و تا پایان سال آینده نیز این رقم را به ۲۰۰ میلیون دوز می رساند. آن ها درباره امکان همکاری در بخش دیگر واکسن ها نیز با هم گفتگو خواهند کرد.
تا پیش از این، شرکت آسترازنیکا توافق نامه هایی نیز با شرکت هایی در آمریکا، کره جنوبی، برزیل و بریتانیا امضاء کرده است تا بتواند ظرفیت تولید واکسن ضدکرونا را به ۲ میلیارد دوز برساند.
چندین شرکت چینی در حال توسعه واکسن ضدکرونا هستند. از جمله شرکت سینواک بیوتک که نتایج مثبتی از فاز اول و دوم آزمون بالینی را به دست آورده است. شرکت پرسیشن نانوسیستمز در کانادا نیز از نانوذرات لیپیدی برای تولید واکسن ضدکرونا استفاده کرده است. شرکت کانسینو بیولوژیکس نیز نتایج مثبت در فاز دوم کارآزمایی بالینی کسب کرده است.
در خارج از چین، برنامه های مختلفی در بخش تولید واکسن ضدکرونا در دست انجام است. شرکت آسترازنیکا و بسیاری از شرکت ها نظیر مدرنا، فیزر و بیونتک به فاز سوم آزمون بالینی خود رسیده اند.

برچسب ها: کرونا ، واکسن کرونا ، چین
نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: