bazarnews

کد خبر: ۷۵۵۷
تاریخ انتشار: ۲۸ مهر ۱۳۹۵ - ۱۷:۰۳
یک مدل از خودروی پروتون به تازگی به نمایش درآمده است و قرار است در سال 2017 با ساختار یک شاسی‌بلند به ناوگان خودروهای آسیایی که بر پایه سوزوکی ساخته می‌شوند، اضافه گردد.
بازار نیوز - مقامات رسمی و ارشد این کمپانی توسعه فعال یک شاسی‌بلند را در دست کار دارند که جزئیات زیادی از آن منتشر نشده است. اما می‌توان گفت این شاسی‌بلند براساس فرمت سوزوکی ویتارا ساخته می‌شود.

 این 2 شرکت در حال حاضر همکاری فعالی را با یکدیگر دارند و در گذشته نیز برای ارتقاء مینی‌ون شخصی سوزوکی ارتیگا تلاش زیادی کرده‌اند. اینک این احتمال بسیار زیاد است که پروتون از این معامله و شراکت بیشترین بهره‌ را برای ساخت شاسی‌بلند جدید خود ببرد.

پروتون هم شاسی بلند ساخت +عکس

اگر شاسی‌بلند پروتون براساس مدل ویتارا ساخته شود، می‌توان انتظار همان موتور را برای این خودرو نیز داشت. در واقع می‌توان گفت شاسی‌بلند این خودرو به یک موتور بنزینی 1.6 لیتری با توان 118 اسب بخار و گشتاور 156 نیوتن‌متر مجهز می‌شود که به صورت استاندارد امکان هماهنگی با یک جعبه انتقال قدرت 6 سرعته را دارد.

از طرفی مدل‌های دیگری از این خودرو می‌توانند، به یک موتور 1.4 لیتری توربوشارژ از نسخه ویتارا S با گشتاور 220 نیوتن‌متر و توانی بیش از 140 اسب بخار ساخته شوند.

پروتون هم شاسی بلند ساخت +عکس

به نظر می‌رسد بیشتر مدل‌های این شاسی‌بلند پروتون مانند مدل‌های کنونی در بازار خانگی یعنی مالزی به فروش برسد. اما احتمال دارد این مدل بتواند راه خود را به بازارهای استرالیا، انگلیس و آمریکا جنوبی باز کند.
نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: