bazarnews

کد خبر: ۷۵۵۷۰
تاریخ انتشار: ۲۸ مرداد ۱۳۹۹ - ۰۹:۵۲
یک کارشناس بازار سرمایه گفت: حمایت مقامات اصلی کشور از این بازار نشان دهنده این است که به نوعی درگیر این بازار شده اند و حواسشان به بهبود معاملات این بازار و سرمایه های مردم خواهد بود.

«مهدی آزادواری» امروز (دوشنبه) در گفت و گو با خبرنگار ایرنا تقویت و توسعه بازار سهام را به نفع اقتصاد کشور دانست و افزود: شتاب در افت شاخص بورس در وضعیت کنونی و ایجاد نگرانی در جامعه در زمینه ریزش بازار و اصلاح شدید بازار ناشی از ورود حجم زیادی از سهامداران حقیقی و تازه وارد به این بازار است که به دلیل برخی از رفتارهای هیجانی اقدام به خرید و فروش در بورس می کنند.
وی با بیان اینکه افرایش حجم خرید و فروش در بورس منجر به عدم تعادل در معاملات این بازار خواهد شد، افزود: سهامداران حقیقی به محض ایجاد کوچکترین اصلاحی، تصمیم به خرید و فروش های هیجانی در بازار می گیرند که این موضوع واکنش خوبی را در بازار ایجاد نمی کند.
سرمایه گذاری سهامداران تازه وارد در صندوق سرمایه گذاری 
آزادواری اظهار داشت: سهامداران حقیقی و تازه وارد بهتر است به منظور سرمایه گذاری در این بازار به سمت صندوق های سرمایه گذاری هدایت شوند و منابع و نقدینگی خود را به این سمت سوق دهند.
این کارشناس اقتصادی افزود: مدیران با تجربه ای مدیریت این صندوق ها را بر عهده دارند و نسبت به اینکه چه زمانی اقدام به ورود و خروج سرمایه مردم کنند آگاهی دارند.
وی خاطرنشان کرد: اکنون به تناسب ورود نقدینگی و حجم گسترده سهامداران تازه وارد با صف های فروش طولانی همراه می شویم که بازار را به شدت با تصمیمات هیجانی خود تحت شعاع قرار می دهند.
آزادواری گفت: افزایش سهامداران حقیقی و نگرانی های موجود از سمت این افراد که باعث افزایش فرکانس منفی بازار توسط این افراد می شود بر شدت افت این روزهای بازار تاثیرگذار بوده است.

نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: