bazarnews

کد خبر: ۷۵۵۹۳
تاریخ انتشار: ۲۸ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۱:۰۳
در واپسین روزهای منتهی به زمان برگزاری کنکور سراسری، در این بسته خبری صفر تا صد هر آنچه که باید درباره این آزمون بدانید، مرور می‌کنیم.

 پر حاشیه‌ ترین کنکور سراسری نیم قرن گذشته کشور طی چند روز آینده با تمام حواشی و نگرانی‌ها و با رعایت پروتکل‌های بهداشتی برگزار می‌شود؛ به گفته مسئولان سازمان سنجش، وزارت علوم و بهداشت کنکوری امن و با انجام تمام پروتکل‌ها برای حفظ سلامت داوطلبان برگزار می‌شود  بنابراین خانواده‌ها و داوطلبان نگران برگزاری کنکور نباشند.  

در ادامه این گزارش به بیان صفر تا صد هر آنچه داوطلبان باید درباره برگزاری کنکور سراسری بدانند می‌پردازیم.  

زمان برگزاری کنکور سراسری ۹۹ 

کنکور سراسری در ۴ نیم روز از ۹ مرداد تا اول شهریور در ۷۷۲ حوزه امتحانی و ۳۹۲  شهر در سراسر کشور برگزار می‌شود.  

کنکور گروه آزمایشی هنر با ۱۱۳ هزار و ۷۳۲ داوطلب صبح روز چهارشنبه، ۲۹ مرداد، کنکور گروه‌های آزمایشی علوم ریاضی و فنی با ۱۵۵ هزار و ۲۵۰ داوطلب و علوم انسانی با ۳۵۵ هزار و ۵۸۰ داوطلب صبح روز پنجشنبه، ۳۰ مرداد، کنکور گروه آزمایشی علوم تجربی با ۵۹۴ و هزار ۲۵۹ داوطلب صبح روز جمعه، ۳۱ مرداد و در نهایت کنکور گروه آزمایشی زبان خارجی با ۱۷۴ هزار و ۴۱۲ داوطلب صبح روز شنبه، اول شهریور برگزار خواهد شد.

صفر تا صد هر آنچه باید درباره کنکور سراسری بدانید/ نکات ضروری برای یک میلیون و 300 هزار داوطلب شرکت کننده در کنکور سراسری/ از نحوه برگزاری تا اعلام نتایج پر حاشیه ترین کنکور قرن/

زمان توزیع کارت ورود به جلسه کنکور سراسری

فاطمه زرین آمیزی، سخنگوی سازمان سنجش آموزش کشور به خبرنگار حوزه دانشگاهی، گفت: کارت ورود به جلسه کنکور سراسری سال ۱۳۹۹ منتشر شده است و داوطلبان آزمون سراسری می‌توانند با مراجعه به سایت سازمان سنجش آموزش کشور قسمت آزمون سراسری کارت ورود به جلسه خود را دریافت کنند.  

سخنگوی سازمان سنجش در ادامه گفت: داوطلبان با چهار شیوه وارد کردن کد رهگیری، مشخصات فردی، شماره پرونده و شماره داوطلبی و جستجو بر اساس مشخصات کارت اعتباری کارت ورود به جلسه خود را دریافت کنند.  داوطلبان تا ساعت ۲۴ روز چهارشنبه ۲۹ مرداد  فرصت دارند برای پرینت و دریافت کارت ورود به جلسه اقدام کنند.  

تمهیدات بهداشتی کنکور سراسری

سازمان سنجش تمهیدات بهداشتی برای برگزاری کنکور سراسری سال ۱۳۹۹ را اعلام کرد که به شرح زیر است: 

عوامل اجرایی و حفاظتی در صحت کامل سلامتی در اجرای آزمون همکاری خواهند داشت، تعداد عوامل اجرایی برگزاری آزمون‌ها، حدود ۵۰ درصد افزایش داشته و یک  نفر به عنوان کارشناس بهداشت و سلامت تعیین شده است تا برای ارائه مشاوره‌های بهداشتی در حوزه فعالیت کنند، صندلی‌ها با فاصله فیزیکی مصوب ۱۸۰ سانتی متر از هم، چیده شده‌اند، با ملاحظه وضعیت آب و هوا و آلودگی هوا، برای بهبود وضعیت تنفس افراد، تمهیدات لازم از جمله تهویه مناسب، باز کردن درب و پنجره‌ها و ... اندیشیده شده است.

حوزه و تمام تجهیزات، قبل از برگزاری هر نوبت از آزمون ضدعفونی می‌شود،  بازرسی ­بدنی داوطلبان با استفاده از گیت دستی بوده و فرد متولی به گان، ماسک سه ­لایه، شیلد و دستکش لاتکس مجهز خواهد بود.

به منظور مساعدت به داوطلبان و جلوگیری از ازدحام جمعیت در زمان بازرسی داوطلبان، درب حوزه‌های امتحانی از ساعت ۶:۳۰ صبح باز خواهد شد، ضدعفونی مستمر سرویس‌های بهداشتی در طول آزمون انجام می­‌شود، پذیرایی از داوطلبان به صورت سلف سرویس و ضدعفونی شده در فضای مناسبی که باعث تجمع نشود، انجام و وسایل پذیرایی از قبل ضدعفونی می­‌شود.

عوامل اجرایی در هنگام تحویل بسته‌های سوال و پاسخنامه، از ماسک و دستکش استفاده می‌کنند و مرتب دست‌های آن‌ها ضد عفونی می‌شود،  بعد از جمع آوری پاسخنامه‌ها و دفترچه‌های آزمون، داوطلبان لازم است با حفظ خونسردی و در آرامش با مدیریت صحیح زمان و با فاصله مناسب، برای خروج از محل آزمون اقدام کنند.

صفر تا صد هر آنچه باید درباره کنکور سراسری بدانید/ نکات ضروری برای یک میلیون و 300 هزار داوطلب شرکت کننده در کنکور سراسری/ از نحوه برگزاری تا اعلام نتایج پر حاشیه ترین کنکور قرن/

داوطلبان در چه صورتی به باجه‌های رفع نقص مراجعه کنند

چنانچه داوطلبی به دلیل در اختیار نداشتن اطلاعات مربوط به شماره پرونده  یا کد پیگیری مورد نیاز، موفق به پرینت کارت شرکت در آزمون خود نمی‌شود، لازم است با مراجعه به درگاه سازمان سنجش آموزش کشور با ورود به سیستم پاسخگویی و انتخاب نام آزمون و تعیین موضوع پیگیری نسبت به دریافت اطلاعات مربوط به شماره پرونده یا کد پیگیری ثبت نام اقدام کند و به هیچ وجه به باجه رفع نقص مراجعه نکند.

داوطلبان در صورت مشاهده هر گونه نقص در اطلاعات ثبت نامی به باجه‌های رفع نقص کارت شرکت در آزمون سراسری که از روز سه شنبه ۲۸ مرداد شروع به فعالیت خواهد کرد، مراجعه کنند.

نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: