bazarnews

کد خبر: ۷۵۶۰۲
تاریخ انتشار: ۲۸ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۱:۳۹
طبق نامه‌ای که از سوی فدراسیون فوتبال به چهار نماینده ایران در لیگ قهرمانان آسیا ارسال شده، نمایندگان ایران باید همگی در یک هتل چهار ستاره واقع در دوحه مستقر شوند و مشخص نیست که این نامه دستور AFC است یا فدراسیون فوتبال این موضوع را به باشگاه‌ها اجبار کرده است.

چندی پیش بود که احمد سعادتمند مدیرعامل باشگاه استقلال در اظهاراتی خبر از رزرو هتل ۵ ستاره در دوحه برای اسکان تیمش جهت ادامه رقابت‌های لیگ قهرمانان آسیا داده بود.

با اینحال طی نامه‌ای که فدراسیون فوتبال ایران به باشگاه استقلال ارسال کرده، به این باشگاه اعلام شده که همه باشگاه‌های ایرانی باید در هتل ازدان پلاس که هتلی چهار ستاره است، مستقر شوند.

این درحالی است که باشگاه استقلال بعد از مذاکره با هتل موندریال، روی گرفتن ۲۵ اتاق دو تخته و ۸ اتاق یک تخته به همراه سه وعده غذایی، نیم چاشت و میوه با رقم ۱۰۸ هزار دلار تا پایان حضور در قطر توافق کرده بود و حالا فدراسیون فوتبال ایران به باشگاه استقلال گفته که باید با سه تیم دیگر ایرانی در یک هتل قرار بگیرد و تنها ۱۱ اتاق تک تخت خوابه به همراه ۹ اتاق دو تخته در اختیار استقلال قرار می‌گیرد و هزینه اتاق‌های اضافه جداگانه حساب می‌شود. 

این نامه فدراسیون فوتبال به نمایندگان ایران در آسیا از چند جهت عجیب به نظر می‌رسد. اول اینکه طبق نامه ارسالی AFC به باشگاه‌ها، این نهاد مبلغ صد هزار دلار به عنوان کمک هزینه اسکان و ۶۰ هزار دلار را به عنوان کمک هزینه پرواز به دوحه برای همه تیم‌ها در نظر گرفته و در صورت هزینه کمتر از سوی باشگاه‌ها پولی به حساب آن‌ها واریز نخواهد شد.

دوم اینکه مشخص نیست که حضور تیم‌های ایرانی در یک هتل چهار ستاره با تعداد اتاق‌های کمتر و امکاناتی پایینتر که هزینه‌اش بسیار کمتر از هتل پنج ستاره است، با دستور AFC بوده یا نظر مدیران فدراسیون فوتبال؟ چراکه در نامه ارسالی از سوی فدراسیون فوتبال به باشگاه استقلال، فقط یک صفحه از متنی ۶ صفحه‌ای ارسال شده است و پس و پیش این نامه مشخص نیست.

تصویری از نامه ارسالی از سوی فدراسیون فوتبال به ۴ باشگاه ایرانی در لیگ قهرمانان
این نامه تنها یک صفحه از ۶ صفحه‌ای است که از سوی AFC به فدراسیون ارسال شده است

 سومین نکته این است که باشگاه استقلال طی نامه‌ای به فدراسیون فوتبال به این نکته اشاره کرده که وقتی ما به تفاوت کمک AFC قرار نیست به باشگاه‌ها داده شود، دلیل حضور همزمان تیم‌های ایرانی در یک هتل چهار ستاره چیست و آیا این موضوع به کرامت تیم‌های ایرانی و شان آن‌ها در مجامع بین‌المللی آسیبی نمی‌رساند؟ که این نامه هنوز از سوی فدراسیون فوتبال بی جواب مانده است.

پیگیری خبرنگار ایسنا از مسئولان باشگاه استقلال مشخص کرد که هنوز فدراسیون فوتبال پاسخی به این نامه نداده است.

نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: