bazarnews

کد خبر: ۷۵۶۲۲
تاریخ انتشار: ۲۹ مرداد ۱۳۹۹ - ۰۱:۲۹
علی اصغر مونسان، وزیر میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری با اشاره به ظرفیت‌های گردشگری در بخش توریسم و اشتغال، گفت: در گردشگری به ازای هر ۵۰میلیون تومان می‌توان یک شغل ایجاد کرد.

علی اصغر مونسان شامگاه سه شنبه در جلسه شورای اداری میامی با بیان اینکه ظرفیت‌های بی‌نظیری در شاهرود و میامی وجود دارد که تمام توان را برای این دو شهرستان به کار می‌بندیم، بیان کرد: گردشگری یک صنعت نوظهور در کشور ما است و در دنیا به اقتصاد سوم جهانی تبدیل شده که نشان از جایگاه ویژه آن دارد.

وی بیان کرد: گردشگری درآمدهای ارزی بی‌نظیری برای کشورها ایجاد کرده است و از هر ۱۰ شغل در دنیا یک شغل مربوط به حوزه گردشگری و زنجیره آن محسوب می‌شود و از اشتغال آفرینی بسیار بالایی برخوردار است

مونسان بیان کرد: در کشور ایران با عدد سرمایه گذاری بسیار پایین نسبت به سایر بخش‌ها ایجاد اشتغال کرد و حتی می‌توانیم به ازای هر ۵۰ میلیون تومان شغل ایجاد کنیم و در بخش‌های صنعت این عدد بین ۵۰۰ تا یک میلیارد تومان است و نشان می‌دهد یک صنعت بسیار خوب برای کمک به اقتصاد کشور محسوب می‌شود.

وزیر میراث فرهنگی بیان کرد: گردشگری یک اقتصاد مردم پایه است و در آینده‌ای نه چندان دور به عنوان یک اقتصاد مهم در کنار نفت قرار خواهد گرفت و اعتقاد داریم کشور با ظرفیت‌های بالایی در حوزه گردشگری دارد.

مونسان با اشاره به اینکه با برپایی تورهای مجاز به سمت مجموعه شاهرود، میامی و جنگل‌های ابر و اولنگ و… به ایجاد اشتغال در شهرها و مناطق کمک می‌کنیم، افزود: سال گذشته علاوه بر اینکه یک سال پر فشار تحریم را طی کردیم و همه بخش‌های صادراتی دچار آسیب شدند خوشبختانه صنایع دستی موفق شد بیش از ۵۴۰ میلیون دلار صادرات داشته باشد و علاوه بر فروشی که در داخل کشور داشتیم و خوشحالم که صنایع دستی در زندگی مردم جا باز کرده و جزئی از زندگی آنها شده است.

مونسان با اشاره به اهمیت موضوع بوم گردی افزود: بحث بوم گردی باید در میامی توسعه پیدا کند لذا با توجه به ظرفیت‌های بوم گردی و رواج این صنعت، موجب رونق در روستاها با حداقل سرمایه گذاری به اقتصاد و معیشت مردم کمک خواهد کرد.

 

مهر

نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: