bazarnews

کد خبر: ۷۵۶۳
تاریخ انتشار: ۲۸ مهر ۱۳۹۵ - ۱۹:۵۰
تا ساعت 18 امروز چهارشنبه؛
رییس ستاد سرشماری کشور شمار ثبت نام کنندگان در سرشماری اینترنتی نفوس و مسکن 1395 را تا ساعت 18 چهارشنبه 10 میلیون و 884 هزار و 855 خانوار اعلام کرد که 42.3 درصد جمعیت کشور را در بر می گیرد.
بازار نیوز - «علیرضا زاهدیان» افزود: این میزان 32 میلیون و 900 هزار نفر را شامل می شود.
زاهدیان پیش بینی کرد با روند افزایشی ثبت نام اینترنتی به دلیل استقبال عمومی، میزان مشارکت مردم از سطح کنونی بیشتر شود.

چنانچه 35 درصد مردم در سرشماری اینترنتی مشارکت کنند، جمهوری اسلامی ایران در شمار کشورهای توسعه یافته به لحاظ آماری قرار می گیرد و اینک از میزان تعیین شده عبور کرده ایم.
مرکز آمار ایران ثبت نام اینترنتی هشت میلیون و 881 هزار خانوار را هدفگذاری کرده بود.

رییس مرکز آمار ایران امروز به ایرنا گفت شمار ثبت نام کنندگان در سرشماری اینترنتی نفوس و مسکن 1395 تا ساعت 6 صبح چهارشنبه 9 میلیون و 780 هزار خانوار شامل 32 میلیون و 900 هزار نفر از جمعیت کشور بود که مشارکت 41 درصدی را رقم می زند.

مهلت ثبت نام اینترنتی در سرشماری عمومی نفوس و مسکن تا ساعت 24 جمعه (سی ام مهرماه) تمدید شده است و از یکم آبان ماه هشتمین دوره سرشماری عمومی نفوس و مسکن به روش حضوری با استفاده از تبلت و در مدت یک ماه انجام می شود.

رییس ستاد سرشماری کشور اعلام کرد به منظور جلوگیری از دوباره شماری و هرگونه خطای احتمالی، ثبت نام در سامانه سرشماری تا پیش از مراجعه مامور سرشماری به خانوار معتبر است.

بنابراین هنگام مراجعه ماموران سرشماری به در خانه ها، خانوارها باید اطلاعات خود را از طریق مصاحبه حضوری در اختیار ماموران سرشماری قرار دهند و پس از آن ثبت نام اینترنتی مردود است.

مرکز آمار ایران اعلام کرده است خانوارها پس از ثبت نام در سامانه اینترنتی، کد دریافتی را حفظ و هنگام مراجعه مامور سرشماری به در منزل آن را ارایه کنند تا دیگر به سرشماری حضوری نیازی نداشته باشند.

خانوارها می توانند در مدت تعیین شده اطلاعات خود را از طریق سامانه اینترنتی www.sarshomari95.ir ثبت کنند.

به گزارش ایرنا، همه خانوارهایی که به شکل اینترنتی اطلاعات آماری خود را تکمیل کنند، از دو گیگابایت اینترنت رایگان بهره مند می شوند.

یک هزار نفر از افرادی که در سرشماری اینترنتی مشارکت کنند، با قرعه کشی از جایزه 10 میلیون ریالی برخوردار می شوند که تاکنون 6 دوره آن انجام شده است.

500 جایزه ١٠ میلیون ریالی نیز برای مدیران مدارسی در نظر گرفته شده است که بتوانند خانوارهای دانش آموزان را به پرکردن اینترنتی سرشماری تشویق کنند.

بر اساس پیش بینی انجام شده، نتایج اولیه سرشماری امسال یکم تا پانزدهم دی ماه و نتایج تفصیلی آن مرداد سال 1396 منتشر می شود.
ایرنا
خبرهای مرتبط
نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: