bazarnews

کد خبر: ۷۵۶۵۲
تاریخ انتشار: ۲۹ مرداد ۱۳۹۹ - ۰۹:۰۸
محمود محمودزاده، معاون مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی در جریان ورود به فاز اجرایی سامانه املاک و اسکان از شناسایی یک فرد و یک نهاد مالک واحدهای مسکونی متعدد خبر داد و گفت: فردی را شناسایی کرده ایم که مالک ۶۰۵ واحد مسکونی است؛ همچنین یک شخصیت های حقوقی ۲۳ هزار و ۸۰۰ واحد را در تملک دارد.

امروز در جریان ورود به فاز اجرایی سامانه املاک و اسکان اعلام شد که یک فرد حقیقی ۶۰۵ واحد و یک شخصیت حقوقی ۲۳ هزار و ۸۰۰ واحد مسکونی را در تملک دارد.
به گزارش ایسنا، سامانه ملی املاک و اسکان کشور امروز با حضور محمد اسلامی - وزیر راه و شهرسازی - به مرحله اجرا رسید. بعد از تحویل سامانه به سازمان امور مالیاتی در بهمن ماه ۱۳۹۸ مجدداً توسط دولت برای رفع ایرادات و اتصال به دستگاه های مربوطه به وزارت راه و شهرسازی عودت داده شد.
محمود محمودزاده - معاون مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی - در بخشی از این مراسم با بیان اینکه سامانه املاک و اسکان در بهمن ماه پارسال رونمایی و آماده بهره برداری شد، گفت: در ماه گذشته با مصوبه هیئت دولت اطلاعات جامعی از دستگاه های مختلف اخذ و به سامانه وارد شده است.
شناسایی ۴۵ درصد خانه های کشور توسط سامانه املاک و اسکان
او افزود: تاکنون ۱۳ میلیون و ۴۰۰ هزار واحد مسکونی شناسایی و شناسنامه دار شده است که این تعداد ۴۰ تا ۴۵ درصد از واحدهای مسکونی کشور را شامل می شود.
۲.۷ میلیون خانوار بیش از یک واحد مسکونی دارند
محمودزاده با بیان اینکه ۹ میلیون و ۳۰۰ هزار مالک حقیقی و حقوقی مالکیت این واحدها را در اختیار دارند، اظهار کرد: طبق شناسایی انجام شده ۲ میلیون و ۷۰۰ هزار خانوار کشور بیش از یک واحد مسکونی در اختیار دارند و نام 1500 شخصیت حقوقی نیز در این بین به چشم می خورد.
او همچنین از شناسایی یک فرد و یک نهاد مالک واحدهای مسکونی متعدد خبر داد و گفت: فردی را شناسایی کرده ایم که مالک ۶۰۵ واحد مسکونی است؛ همچنین یک شخصیت های حقوقی ۲۳ هزار و ۸۰۰ واحد را در تملک دارد.

نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: